Strona głównaWnętrzaPanele ścienne jako pomysł na aranżację wnętrza

Panele ścienne jako pomysł na aranżację wnętrza

Jak odświeżyć wnętrze w pomysłowy sposób? Rozwiązań z pewnością jest wiele, potrzeba tylko trochę inspiracji by wpaść na naprawdę ciekawe pomysły. W niniejszym artykule dostarczamy trochę inspiracji przedstawiając panele ścienne. Jakie zalety mają panele ścienne? Czy stosowanie paneli ściennych będzie modne w nadchodzących latach?

Panele ścienne drewniane oraz MDF

Panele ścienne są alternatywą dla tapet lub zwykłego pomalowania ścian farbą. Za pomocą paneli można stworzyć unikalny i rzadko spotykany efekt niewielkim nakładem pracy i stosunkowo niewielkim kosztem.

Panele ścienne drewniane

Panele ścienne mogą być wykonane z drewna. Nikogo nie trzeba przekonywać, że drewno jest ponadczasowym materiałem. Dodaje wnętrzu naturalności, ciepła i elegancji. Umiejętne wykorzystanie drewna może naprawdę odmienić wnętrze. Co prawda panele drewniane bywają nieco droższe od paneli MDF, jednak efekt jest wart swojej ceny.

Panele ścienne z płyt MDF

Panele z płyt MDF są tańszą alternatywą, jednak efekt jaki można dzięki nim uzyskać jest naprawdę imponujący. Panele MDF mogą imitować kamień, drewno lub jakikolwiek inny materiał. Ostateczny rezultat potrafi być naprawdę imponujący.

Zalety paneli ściennych

Podstawowe zalety paneli ściennych poza niewątpliwymi walorami estetycznymi to między innymi duża odporność. Panele ścienne dobrze sprawują się w warunkach podniesionej wilgotności (dlatego mogą bez problemu być stosowane w łazienkach). Panele są odporne na zniszczenia (nieumyślne zarysowanie raczej się nie zdarza). Ponadto, dobrze sobie radzą jako warstwa wygłuszająca.

Co ważne nie wymagają specjalnej konserwacji. Montaż również jest szybki i prosty. Panele można przymocować do powierzchni murowanych, drewnianych oraz betonowych. Można zastosować klej lub wykorzystać specjalny stelaż.

Na koniec przypominamy, że panele ścienne są elementem typowo dekoarcyjnym, w związku z czym projektując wnętrze nie można wykorzystać zbyt wiele paneli ściennych. Należy

Więcej artykułów poradnikowych, między innymi na temat aranżacji wnętrza można przeczytać na https://katalog-24.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne