Strona głównaUncategorizedZaplanuj bezpieczne i eleganckie schody w twoim domu

Zaplanuj bezpieczne i eleganckie schody w twoim domu

Jeśli planujesz budowę piętrowego domu, to zastanawiasz się nad tym, jak rozwiązać klatkę schodową wewnątrz. Jest kilka ważnych parametrów, o których trzeba zadecydować, już na samym początku, kiedy zlecasz projekt.

Schody betonowe

Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie betonowych schodów, już na etapie budowy domu. Jednak nie jest to rozwiązanie najtańsze i najładniejsze. Betonowy odlew wymaga wykończenia. Najczęściej jest to drewno i metalowe balustrady. Ze względu na wytrzymałość i wygodę, część inwestorów, decyduje się na wykończenie schodów płytkami ceramicznymi. Strefa przy górnej części schodów otoczona barierkami, może stanowić bezpieczną, ale otwartą strefę wypoczynkową. Schody betonowe są bardzo wytrzymałe, jednak kosztowne i nie zawsze stanowią ozdobę domu.

Schody metalowe

Jeśli chcesz, aby schody wyglądały nowocześnie, wybierz konstrukcję metalową. Poziome części mogą również, jak w przypadku schodów betonowych, być wykończone drewnem lub ceramicznymi kaflami. Schody metalowe i eleganckie, chromowane barierki, wyglądają lekko. Ich konstrukcja nie przytłacza i nie zasłania. Może być ozdobą dolnego salonu, zamiast stanowić oddzielną klatkę schodową. Koszt takich schodów, może znacznie przekroczyć wykonanie i wykończenie schodów betonowych.

Schody drewniane

Tradycyjne drewniane schody mają dwie zalety: lekkość i niska cena. W stosunku do poprzednich dwóch typów, schody drewniane można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie, nawet w marketach budowlanych. Oczywiście, nie zawsze takie rozwiązanie, może konkurować z konstrukcją, wykonaną na zamówienie. Należy zwrócić uwagę, przede wszystkim, na rodzaj drewna, a dokładniej jego twardość. Dotyczy to zwłaszcza stopni. Równie ważny, jest sposób zabezpieczenia drewna, na przykład twardość użytego lakieru. Barierki mogą być wykonane nie tylko z drewna, ale także z metalu.

Dodatkowe elementy

Wewnątrz domu często poruszamy się na boso lub w skarpetkach, dlatego przyjemniej, jeśli schody zostaną wykończone tkaniną dywanową lub wykładziną. Ważne jest zabezpieczenie przedniej krawędzi tkaniny. Może to być na przykład aluminiowa listwa.
Dopełnieniem ładnych schodów jest ich oświetlenie. Wykorzystaj miniaturowe lampy lub linie LED oraz fotokomórki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne