Strona głównaWnętrzaFolia na ciekłokrystaliczna na szybę - jak działa i jakie są jej...

Folia na ciekłokrystaliczna na szybę – jak działa i jakie są jej rodzaje?

Folia na szybę to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić sobie prywatność w domu, samochodzie lub biurze. W zależności od wybranej folii, szyba może stać się przezroczysta lub można za jej pomocą uzyskać efekt szyby przeziernej.

Folia ciekłokrystaliczna

Folia ciekłokrystaliczna to rodzaj folii, który może zmieniać swoją przezierność pod wpływem prądu elektrycznego. Dzięki temu użytkownik może decydować, kiedy chce mieć prywatność, a kiedy chce mieć po prostu przeźroczystą szybę. Z reguły można to regulować za pomocą wygodnego pilota. Poza tym, że dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w dowolnym momencie uzyskać prywatność jest jeszcze jedna zaleta – możemy regulować intensywność wpadających promieni słonecznych do pomieszczenia.

Folia ciekłokrystaliczna może być naklejona na szybę lub może być umieszczona w szkle. Zasada działania takiej folii jest bardzo interesująca. Gdy prąd przepływa przez ciekłe kryształy, które są wewnątrz folii zmieniają one swoją strukturę i tym samym mogą ustawić się tak że szyba wygląda na przezierną lub mogą być uregulowane w taki sposób, że szyba daje wrażenie całkowicie przeźroczystej.

Zastosowanie folii ciekłokrystalicznej

Gdzie tego typu szybę można spotkać? Przede wszystkim w biurach oraz w miejscach użyteczności publicznej – szczególnie w tych miejscach, gdzie zapewnienie prywatności jest ważne.

Między innymi w hotelach, restauracjach, w szpitalach, placówkach bankowych oraz wszelkich innych nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Ponadto, coraz częściej tego typu rozwiązania można także w pomysłowo zaaranżowanych mieszkaniach prywatnych.

Podsumowanie

Podsumowując, folia na szybę to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapewnić sobie prywatność oraz zabezpieczyć swoje pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Montaż takiej folii na powierzchni szyby nikomu nie powinien przysporzyć zbyt wielu problemów. Jeśli jednak chcemy folię elektryczną laminowaną pomiędzy warstwami szyby to niezbędne jest skontaktowanie się z firmą, która się w tym specjalizuje.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne