Malowanie może być łatwym, ekonomicznym sposobem na urozmaicenie domu, wewnątrz i na zewnątrz. Każdego roku miliony Amerykanów wkłada nowy płaszcz do swoich domów, czyści meble, maluje ogrodzenia lub pokłady. Oprócz bycia nudnym, może to być kłopotliwe, wymagać ukończenia na zawsze, a w wielu przypadkach może nie doprowadzić do gładkiego, profesjonalnego wykończenia, które miałeś nadzieję osiągnąć.

Nowa technika lakiernicza pokonuje to wszystko, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Reklamowany jako „Nowy sposób natryskiwania”, systemy malowania natryskowego o dużej objętości / niskim ciśnieniu (HVLP) umożliwiają wykonywanie dużych lub szczegółowych prac szybciej, łatwiej, bardziej precyzyjnie i lepiej niż tradycyjny pędzel, pistolet elektryczny lub kompresor. Producenci twierdzą, że użytkownicy HVLP uważają, że malowanie jest bardziej przyjazne i przyjemniejsze ze względu na wydajność w stosowaniu i kontroli – i nie wymaga żadnych wcześniejszych doświadczeń z opryskiwaniem.

Preferowany wybór wielu Europejczyków, systemów HVLP, od firm takich jak Earlex, Inc., zużywa o jedną trzecią mniej farby do wykonania tej pracy, ze względu na wyjątkową wydajność transferu farby, minimalny efekt natrysku, prawie zerowe odbicie i mniej odpadów wspólnych z inne metody.

Te wszechstronne systemy umożliwiają użytkownikom natryskiwanie dowolnej powierzchni, od bocznicy do desek, drzwi, ścian i sufitów, mebli, wikliny, płotów, szop, płytek kuchennych / łazienkowych – nawet doniczki. Pistolet rzadko zatyka i oczyszcza „szybciej niż pędzel”.

Systemy HVLP są przyjazne malowaniu i mogą być stosowane z lateksem, lakierem, lakierem, emalią, olejami, akrylem, skorupkami, farbami do ogrodzenia i podkładu, farbami poliuretanowymi, szelakowymi i samochodowymi. Najlepsze systemy mają lekkie pistolety, które nie drgają w dłoni, a generalnie są ciche i łatwe w użyciu. Zaleca się odpowiednie ubranie ochronne, takie jak maska ​​na twarz i maska ​​na oczy.

Konfiguracja jest prosta. Po napełnieniu pistoletu farbą, podłącz wąż i włącz go. W systemie Earlex silnik turbiny zasila dużą objętość powietrza przez pistolet przy niskim ciśnieniu. Przepływ powietrza zmusza farbę z kubka do dyszy, gdzie rozpyla farbę na drobne cząstki. Płaszcz powietrzny wokół lakieru zapewnia, że ​​natrysk jest minimalny i daje użytkownikowi optymalną kontrolę nad rozpylaniem.

W przypadku większości systemów objętość farby można regulować za pomocą wzorów rozpylania o grubości nawet jednego cala i szerokości do 12 cali. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użytkownicy powinni rozpylać od 10 do 12 cali od obiektu, używając poziomego, a następnie pionowego natrysku. W niektórych systemach dostępne są również okrągłe wzory natryskowe.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.