Strona głównaWnętrzaNowy sposób natryskiwania sprawia, że malowanie jest łatwiejsze

Nowy sposób natryskiwania sprawia, że malowanie jest łatwiejsze

Malowanie może być łatwym, ekonomicznym sposobem na urozmaicenie domu, wewnątrz i na zewnątrz. Każdego roku miliony Amerykanów wkłada nowy płaszcz do swoich domów, czyści meble, maluje ogrodzenia lub pokłady. Oprócz bycia nudnym, może to być kłopotliwe, wymagać ukończenia na zawsze, a w wielu przypadkach może nie doprowadzić do gładkiego, profesjonalnego wykończenia, które miałeś nadzieję osiągnąć.

Nowa technika lakiernicza pokonuje to wszystko, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Reklamowany jako “Nowy sposób natryskiwania”, systemy malowania natryskowego o dużej objętości / niskim ciśnieniu (HVLP) umożliwiają wykonywanie dużych lub szczegółowych prac szybciej, łatwiej, bardziej precyzyjnie i lepiej niż tradycyjny pędzel, pistolet elektryczny lub kompresor. Producenci twierdzą, że użytkownicy HVLP uważają, że malowanie jest bardziej przyjazne i przyjemniejsze ze względu na wydajność w stosowaniu i kontroli – i nie wymaga żadnych wcześniejszych doświadczeń z opryskiwaniem.

Preferowany wybór wielu Europejczyków, systemów HVLP, od firm takich jak Earlex, Inc., zużywa o jedną trzecią mniej farby do wykonania tej pracy, ze względu na wyjątkową wydajność transferu farby, minimalny efekt natrysku, prawie zerowe odbicie i mniej odpadów wspólnych z inne metody.

Te wszechstronne systemy umożliwiają użytkownikom natryskiwanie dowolnej powierzchni, od bocznicy do desek, drzwi, ścian i sufitów, mebli, wikliny, płotów, szop, płytek kuchennych / łazienkowych – nawet doniczki. Pistolet rzadko zatyka i oczyszcza “szybciej niż pędzel”.

Systemy HVLP są przyjazne malowaniu i mogą być stosowane z lateksem, lakierem, lakierem, emalią, olejami, akrylem, skorupkami, farbami do ogrodzenia i podkładu, farbami poliuretanowymi, szelakowymi i samochodowymi. Najlepsze systemy mają lekkie pistolety, które nie drgają w dłoni, a generalnie są ciche i łatwe w użyciu. Zaleca się odpowiednie ubranie ochronne, takie jak maska ​​na twarz i maska ​​na oczy.

Konfiguracja jest prosta. Po napełnieniu pistoletu farbą, podłącz wąż i włącz go. W systemie Earlex silnik turbiny zasila dużą objętość powietrza przez pistolet przy niskim ciśnieniu. Przepływ powietrza zmusza farbę z kubka do dyszy, gdzie rozpyla farbę na drobne cząstki. Płaszcz powietrzny wokół lakieru zapewnia, że ​​natrysk jest minimalny i daje użytkownikowi optymalną kontrolę nad rozpylaniem.

W przypadku większości systemów objętość farby można regulować za pomocą wzorów rozpylania o grubości nawet jednego cala i szerokości do 12 cali. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użytkownicy powinni rozpylać od 10 do 12 cali od obiektu, używając poziomego, a następnie pionowego natrysku. W niektórych systemach dostępne są również okrągłe wzory natryskowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne