Strona głównaWnętrzaJak wybrać odpowiednie kolory dla Twojego domu

Jak wybrać odpowiednie kolory dla Twojego domu

Czy nadal myślisz o pomalowaniu swoich ścian kolorem?

Wiele osób boi się przeskoczyć z “beżu” budowniczego do bardziej śmiałego wyboru koloru. Co cię powstrzymuje? Czy boisz się, że kolor będzie zbyt silny? Nie pasuje do twoich mebli? Albo zmęczysz się tym i zaczniesz od nowa?

Podczas debaty na temat pracy tracisz jeden z podstawowych elementów projektu, który może zmienić cały wygląd Twojego pokoju na mniej niż 150 zł. Twoje zmęczone meble mogą stać się nowe, a niedopasowane pomieszczenie może mieć designerski odblask! Jak wybrać odpowiedni kolor?

Pierwszą rekomendacją jest wybór neutralnego barwnika. Dlaczego? Zamiast wybierać bogate, głębokie kolory do pierwszego projektu, najprawdopodobniej poczujesz się bardziej komfortowo z neutralnym, takim jak beżowy lub szary, który nie będzie umiejscowił się w pomieszczeniu lub stworzy podniecające podniebienie, które łatwo zmęczysz.

Jednak, gdy pójdziesz do lokalnego sklepu z artykułami do domu, będziesz miał do czynienia z morzem kolorów – setek wersji podstawowych beżu i szarości do wyboru. Zanim więc przejdziesz, weź pod uwagę następujące kroki, aby wybrać odpowiedni kolor dla siebie.

Jeśli lubisz atmosferę ciepłego i przytulnego pokoju – pomyśl o kominkach, brązowej skórze i zachodu słońca – wtedy zacznij od beżowego odcienia.

Teraz zastanów się nad swoimi meblami i akcesoriami. Jakie kolory widzisz? Jeśli masz dużo czarnego lub granatowego, możesz wybrać beżowy z pomarańczowymi lub różowymi odcieniami, aby zachować ciepło. Jeśli masz brąz lub czerwień w swoich meblach, wybierz chłodniejszy beżowy z odcieniami szarości, aby uniknąć “przegrzania” swojego pokoju.

Jeśli wolisz chłodniejszy, bardziej przestronny wygląd – chrom, szkło i odcienie niebieskiego lodu – wybierz szare tony. Niektóre sklepy będą miały próbkę koloru “prawdziwie szarego”, której możesz użyć do porównania z wybranymi projektantami. Z porównania zauważysz, że każda szara ma podtekst. Niektóre będą miały niebieskie lub lawendowe odcienie, inne mogą mieć kolor zielony lub nawet odrobinę różu.

Korzystając z tego samego przewodnika, co powyżej, określ główne kolory mebli i akcesoriów w pokoju. Użyj zielonego lub różowego odcienia szarości z chłodnymi, stonowanymi meblami, aby uniknąć uczucia, że ​​czujesz się jak lód. Użyj niebieskich lub lawendowych odcieni w pokojach z cieplejszymi kolorowymi meblami.

Jeśli naprawdę jesteś rozdarty między beżem lub szarością, najłatwiejszym kolorem do pracy jest zielony. Utrzymanie go w stonowanym tonie sprawi, że bardzo łatwo z nim żyć i będzie działać z większością podniebień kolorystycznych.

Malowanie pokoi kolorami przyniesie ostateczny efekt w Twoim domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne