Czy nadal myślisz o pomalowaniu swoich ścian kolorem?

Wiele osób boi się przeskoczyć z „beżu” budowniczego do bardziej śmiałego wyboru koloru. Co cię powstrzymuje? Czy boisz się, że kolor będzie zbyt silny? Nie pasuje do twoich mebli? Albo zmęczysz się tym i zaczniesz od nowa?

Podczas debaty na temat pracy tracisz jeden z podstawowych elementów projektu, który może zmienić cały wygląd Twojego pokoju na mniej niż 150 zł. Twoje zmęczone meble mogą stać się nowe, a niedopasowane pomieszczenie może mieć designerski odblask! Jak wybrać odpowiedni kolor?

Pierwszą rekomendacją jest wybór neutralnego barwnika. Dlaczego? Zamiast wybierać bogate, głębokie kolory do pierwszego projektu, najprawdopodobniej poczujesz się bardziej komfortowo z neutralnym, takim jak beżowy lub szary, który nie będzie umiejscowił się w pomieszczeniu lub stworzy podniecające podniebienie, które łatwo zmęczysz.

Jednak, gdy pójdziesz do lokalnego sklepu z artykułami do domu, będziesz miał do czynienia z morzem kolorów – setek wersji podstawowych beżu i szarości do wyboru. Zanim więc przejdziesz, weź pod uwagę następujące kroki, aby wybrać odpowiedni kolor dla siebie.

Jeśli lubisz atmosferę ciepłego i przytulnego pokoju – pomyśl o kominkach, brązowej skórze i zachodu słońca – wtedy zacznij od beżowego odcienia.

Teraz zastanów się nad swoimi meblami i akcesoriami. Jakie kolory widzisz? Jeśli masz dużo czarnego lub granatowego, możesz wybrać beżowy z pomarańczowymi lub różowymi odcieniami, aby zachować ciepło. Jeśli masz brąz lub czerwień w swoich meblach, wybierz chłodniejszy beżowy z odcieniami szarości, aby uniknąć „przegrzania” swojego pokoju.

Jeśli wolisz chłodniejszy, bardziej przestronny wygląd – chrom, szkło i odcienie niebieskiego lodu – wybierz szare tony. Niektóre sklepy będą miały próbkę koloru „prawdziwie szarego”, której możesz użyć do porównania z wybranymi projektantami. Z porównania zauważysz, że każda szara ma podtekst. Niektóre będą miały niebieskie lub lawendowe odcienie, inne mogą mieć kolor zielony lub nawet odrobinę różu.

Korzystając z tego samego przewodnika, co powyżej, określ główne kolory mebli i akcesoriów w pokoju. Użyj zielonego lub różowego odcienia szarości z chłodnymi, stonowanymi meblami, aby uniknąć uczucia, że ​​czujesz się jak lód. Użyj niebieskich lub lawendowych odcieni w pokojach z cieplejszymi kolorowymi meblami.

Jeśli naprawdę jesteś rozdarty między beżem lub szarością, najłatwiejszym kolorem do pracy jest zielony. Utrzymanie go w stonowanym tonie sprawi, że bardzo łatwo z nim żyć i będzie działać z większością podniebień kolorystycznych.

Malowanie pokoi kolorami przyniesie ostateczny efekt w Twoim domu.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.