Strona głównaWnętrzaLampy sufitowe - jak rozświetlić salon?

Lampy sufitowe – jak rozświetlić salon?

Salon to pomieszczenie, które warto wzbogacić o funkcjonalne i estetyczne oświetlenie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są lampy sufitowe dające dużą ilość światła, w tym również modele z oprawami typu downlight, które zapewniają dyskretne, niemęczące oczu światło. Wybierając lampę montowaną do sufitu, warto zastanowić się nad jej rodzajem, ponieważ każda z nich w inny sposób rozprasza światło.

Lampy sufitowe natynkowe

Lampy natynkowe montowane do sufitu to jeden z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia wykorzystywany w domu. Wśród propozycji producentów można znaleźć dużą liczbę ciekawych projektów wpisujących się w nowocześnie i klasycznie urządzone przestrzenie mieszkalne. Obecnie dużą popularnością cieszą się lampy z oprawami w geometrycznej odsłonie. Współcześnie prezentują się klosze w kształcie sześcianu i walca. Lampy sufitowe natynkowe są niezawodne, ponieważ w przeciwieństwie do innych rodzajów oświetlenia cechuje je bardzo prosta konstrukcja.

Lampy wiszące i żyrandole

Wiszące lampy sufitowe to znany sposób na oświetlenie salonu. Zaletą takiej lampy jest możliwość dokładnego oświetlenia określonej powierzchni. Jeśli wnętrze ma być rozświetlone, warto postawić na dodatkowe źródło światła, na przykład kinkiety. Alternatywą dla takiego zestawu jest żyrandol, czyli lampa z dużą liczbą żarówek. Świetnie sprawdzi się w przypadku dużych wnętrz.

Oświetlenie szynowe

W odpowiedzi na potrzebę rozświetlenia salonu pojawiają się także szynowe lampy sufitowe. Modele te składają się z metalowej szyny i zamontowanych na niej opraw, których położenie można dowolnie zmieniać, kierując światło tam, gdzie jest ono w danej chwili potrzebne. Planując sztuczne oświetlenie we wnętrzu, najlepszym sposobem na rozświetlenie pomieszczenia jest jego podział na strefy. Aranżację z lampą sufitową w roli głównej można wzbogacić o kinkiety, lampy stojące bądź oświetlenie podłogowe punktowe, które jest bez wątpienia bardzo ciekawym rozwiązaniem pełniącym praktyczną i dekoracyjną funkcję.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne