Strona głównaWnętrzaJaka wykładzina będzie najlepszym wyborem do biura?

Jaka wykładzina będzie najlepszym wyborem do biura?

Wystrój biura jest istotnym elementem wizerunku firmy. Wiedzą to zarówno największe korporacje jak i małe przedsiębiorstwa. W związku z czym aranżacja wystroju wnętrz w biurach to prawdziwe pole do popisu dla projektantów wnętrz. Prawdziwym hitem wśród materiałów wykorzystywanych do aranżacji biura jest wykładzina dywanowa. Dlatego też w niniejszym artykule sprawdzamy na co zwrócić uwagę planując zakup wykładziny do biura.

Duży wybór wykładzin. Do wyboru, koloru!

Wykładzina swoją dużą popularność zawdzięcza dużej praktyczności. Po prostu jest to kompromis pomiędzy estetycznym wyglądem a użytecznością. W sklepach do wyboru jest naprawdę imponująco szeroki asortyment wykładzin w różnych kolorach i fasonach. Największą popularnością cieszą się ciemne wykładziny w szarawo-czarnych kolorach. Z reguły w biurowcach obserwujemy jednolite fasony, aczkolwiek nie jest to regułą i czasami bardzo ciekawie prezentują się nieco bardziej wyrafinowane modele (np. w postaci abstrakcyjnych wzorów o różnych kolorach).

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę? Za co cenione są wykładziny?

Wykładziny obiektowe są cenione za swoje właściwości akustyczne (zapewniają względną ciszę w pomieszczeniu oraz zapobiegają efektowi echo). Ponadto, wykładziny wysokiej jakości są dosyć odporne na zniszczenia. Trzeba wziąć pod uwagę, że w biurze wykładziny są narażone na duże natężenie ruchu oraz na kółka z foteli biurowych. Dywany niestety nie sprawdziłyby się w takich warunkach bardzo szybko tracąc swoje walory w postaci puszystości.

Wykładziny biurowe są podzielone na różne klasy użytkowe. Im wyższy numer klasy użytkowej tym większa wytrzymałość wykładziny (klasa od 31 do 33 do wykładziny dywanowe, natomiast klasa od 41 do 44 to wykładziny przemysłowe). Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na certyfikat jakości CE oraz certyfikaty potwierdzające właściwości ognioodporne. Wybierając wykładzinę poza spełnieniem standardów jakości w postaci certyfikatów warto zwrócić uwagę na gramaturę. Przyjmuje się, że egzemplarze o gramaturze przekraczającej 1000g/m2 charakteryzują się solidnością wykonania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne