Strona głównaWnętrzaCzym charakteryzuje się luksusowa nieruchomość?

Czym charakteryzuje się luksusowa nieruchomość?

Trendy na rynku nieruchomości stale się zmieniają. To co jeszcze kilkanaście lat temu można było uznać za luksus dzisiaj z pewnością już takie nie jest. Sprawdźmy zatem czym się charakteryzują współczesne luksusowe nieruchomości.

Żeby sprawdzić czym się charakteryzuje współczesna luksusowa nieruchomość sprawdziliśmy ekskluzywne mieszkania warszawa.

Przede wszystkim luksusowa nieruchomość to nie tylko wyjątkowe rozwiązania aranżacyjne, lecz po pierwsze dobra lokalizacja. W przypadku domów jednorodzinnych nieruchomość tego typu może być położona na obrzeżach miasta. Natomiast w przypadku mieszkań rynek jest bezwzględny – czym bliżej centrum tym lepiej. Od tej zasady są oczywiście pewne odstępstwa, jednak trend jest tutaj dosyć wyraźny.

Współcześnie obserwujemy trend aranżowania nowoczesnych i bardzo estetycznych mieszkań na małym metrażu. 30 lub 40 metrowe mieszkania jeszcze niedawno uchodziły za bardzo małe tymczasem są powoli standardem. Czy jednak taka powinna być luksusowa nieruchomość? Naszym zdaniem nie bardzo. Jeśli mówimy o ekskluzywnym mieszkaniu to raczej powinno ono mieć co najmniej kilka pokoi. Najbardziej prestiżowe apartamenty w Warszawie mają około 100m2 nawet jeśli cena za metr przekracza średnią cenę kilkukrotnie.

Kolejna rzecz, która decyduje o tym, że mieszkanie jest luksusowe to zaplecze organizacyjne. Co się kryje pod tym pojęciem? Otóż wiele apartamentów oferuje swoim mieszkańcom nieco więcej niż własne m. Czasami jest to wyjątkowo zadbana klatka schodowa wyposażona w recepcje, czasami ogrodzenie posesji wraz z ochroną. Ponadto, można się spotkać z apartamentowcami, których mieszkańcy mają dostęp do basenu, siłowni lub innych niestandardowych miejsc rekreacyjnych. Wymagający klient oczekuje czegoś więcej niż mieszkania. Jeśli kupuje apartament premium to otoczka wokół zakupionej nieruchomości również musi być ponad przeciętna.

Na koniec, podkreślamy, że oczywiście niestandardowe rozwiązania aranżacyjne są kluczowe by mówić o luksusowej nieruchomości. Kreatywne podejście do projektowania wnętrza to podstawa do osiągnięcia ekskluzywnego efektu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne