Strona głównaBudownictwoNa co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się fotowoltaiką?

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę zajmującą się fotowoltaiką?

Planujesz zakup instalacji fotowoltaicznej? Zatem ten artykuł jest dla Ciebie, gdyż tutaj w pigułce przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając firmę oferującą sprzedaż fotowoltaiki.

Wiedza i wsparcie merytoryczne

Bardzo ważne jest, żeby firma, z którą planujesz rozpocząć rozmowy potrafiła Cię wesprzeć doradztwem. Jeszcze przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przedstawiciel firmy powinien rzetelnie i zrozumiale wytłumaczyć czy fotowoltaika jest rozwiązaniem, które rzeczywiście Ci się opłaci. Jeśli rozmawiasz ze sprzedawcą, który nie wyróżnia się kompetencjami, lecz skupia się jedynie na domknięciu sprzedaży to możesz mieć wątpliwości czy masz do czynienia z godnym zaufania partnerem.

Kolejny raz, kiedy powinieneś w szczególności liczyć na pomoc to szkolenie, które jest wykonywane po ukończonym montażu. Obsługa zamontowanych urządzeń nie powinna być dla Ciebie tajemnicą, dlatego powinieneś mieć możliwość odbycia szkolenia oraz późniejszego wsparcia telefonicznego i mailowego.

Przejrzysta umowa

Partnerska umowa, która klarowanie określa warunku współpracy to podstawa do rozpoczęcia inwestycji. W umowie powinny znaleźć się zapisy o kosztach, obowiązkach każdej ze stron oraz harmonogramie prac.

Montaż, serwis i obsługa

Kluczowym etapem jest montaż, który zwykle trwa kilka dni. Należy zwrócić uwagę na to czy montażyści mają odpowiednie doświadczenie oraz kompetencje techniczne. Co prawda instalacje fotowoltaiczne nie wymagają obsługi, ale do bezpiecznej i prawidłowej pracy wymagają przeglądów. Profesjonalnie wykonany montaż powinien być pokwitowany w postaci gwarancji.

Pomoc w kwestiach formalnych

Firmy, które profesjonalnie podchodzą do klienta oferują pomoc w kwestiach związanych z ubieganiem się o dotacje. Zwykle do obowiązku firmy należy wykonanie wszelkich niezbędnych pomiarów, przygotowanie dokumentów oraz pomoc w wypełnieniu wniosku.

Obecnie na rynku działa wiele firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych w związku z czym poszukując wykonawcy powinniśmy szukać partnera, z którym współpraca będzie przyjemnością czego naszym czytelnikom życzymy!

Więcej na temat zakupu paneli fotowoltaicznych można przeczytać na https://solart-pv.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne