Strona głównaWnętrzaJak zmienia się pokój dziecka?

Jak zmienia się pokój dziecka?

Zakup mebli dziecięcych to jedno z zadań jakie czeka rodziców. Od momentu gdy dzieci pojawiają się po raz pierwszy aż do czasu opuszczenia rodzinnego domu, pociechy potrzebują swojego miejsca. Najlepiej gdy jest urządzone w ich własnym indywidualnym stylu. Ważne aby meble podkreślały charakter dziecka i wypełniały przestrzeń pokoju w sposób funkcjonalny. Jak zaaranżować pokoik dziecięcy w zależności od wieku? Zapraszamy do lektury.

Pokój niemowlęcy

Pokój niemowlęcy powinien być miejscem, w którym króluje przytulność. Z pewnością szczególną uwagę trzeba poświęcić bezpieczeństwu. Nie może zabraknąć łóżek dziecięcych wyposażonych w szczebelki, karuzeli z kołysanką oraz mięciutkiego materaca. Małe dziecięce mebelki powinny zazwyczaj są przyozdobione pluszowymi zabawkami. Na podłodze zazwyczaj znajduje się miękki dywan, który stanowi pole do zabawy. Dopełnieniem tego sielankowego dziecięcego miejsca powinny być funkcjonalne meble typowe dla dzieci w wieku dziecięcym – przewijak oraz krzesełko do karmienia.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to niezwykły świat, w którym główne miejsce zajmują zabawki. Klocki, lalki, gry planszowe, plastikowe zabawki, książeczki .. to wszystko typowe elementy jakie znajdziemy w pokoju małego dziecka. Zadaniem projektanta jest zadbanie o to by w tym kolorowym gąszczu zapanowała harmonia. To tego celu przyda się np. mata do zabawy wydzielająca specjalne miejsce w którym dziecko może bez obaw o bałagan oddać się zabawie. Do ułożenia książek i zabawek niezbędne będą regały dla dzieci. Nie może zabraknąć pojemników na różnorodne zabawki. Poza kolorowym światem zabawy nie może zabraknąć miejsca do nauki. W tym celu trzeba zadbać o małe biurko przy którym dziecko swobodnie zajmie się odrabianiem lekcji. Pokój dziecięcy to połączenie świata zabawy i nauki. Jest przestrzenią w której dziecko się rozwija. Warto zadbać by pokoik był miejscem w którym czas spędzony po szkole będzie prawdziwą przyjemnością oraz miejscem w którym chce się poznawać świat!

Pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy bez wątpienia różni się od pokoju dziecka. Meble powinny przyjąć inny – mniej dziecinny styl. Biurko powinno stanowić centralny punkt. W pobliżu nie może zabraknąć komputera oraz wygodnego fotela. Obszary, które dotychczas były zajęte przez zabawki ustępują miejsca przedmiotom związanym z pasją czy też hobby. Może to być gitara, stos płyt CD, książki lub urządzenia elektroniczne. Ważnym jest aby pokój młodzieżowy oddawał indywidualny charakter jego mieszkańca.

Podsumowując, zależnie od wieku zmienia się wystrój, umeblowanie oraz szeroko pojęte wyposażenie pokoju. Ważne jest aby pokój dziecka cieszył oko, natomiast jeszcze ważniejsze aby pozostał funkcjonalny i pełnił rolę w którym dziecko może się uczyć i relaksować.

Więcej inspirujących aranżacji oraz mebli dziecięcych na: https://sarenka.eu/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne