Okna PCV

Budując lub remontując dom, często wprowadza się poprawki mające na celu nie tylko poprawić walory wizualne, ale także zmniejszyć zużycie energii. Jednym z najważniejszych elementów obok ocieplenia, jest wybór okien i drzwi, gdyż one najbardziej narażają pomieszczenie na ucieczkę ciepła. Jest to również kwestia estetyki – kolorystyka, wymiary i rozmieszczenie okien mają bowiem zasadniczy wpływ na ostateczny wygląd zewnętrznej elewacji. Współcześnie produkowana stolarka okienna jest zupełnie inna niż jej odpowiedniki sprzed kilku czy kilkunastu lat. Postęp jakiego dokonała branża produkcyjna przyniósł nie tylko  zmiany techniczne, ale też udoskonalenie i powielenie funkcji. Warto więc wziąć pod uwagę kilka różnych aspektów.

Przy wyborze okien, kiedy już ich wymiary i rozmieszczenie zostaną określone w projekcie, musimy zastanowić się w pierwszej kolejności nad materiałem z którego będą wykonane. Mamy do wyboru bowiem okna aluminiowe, plastikowe (PCV) oraz drewniane. Do tego ilość szyb, to czy ona mają być jedno czy wieloskrzydłowe. Jako, że co jakiś czas zmieniają się standardy cieplne dla okien, a kolejna zmiana ma mieć miejsce w niedalekiej przyszłości, warto już teraz rozważyć pakiety trzyszybowe. Różnica cenowa nie jest wielka, a taka zmiana zapewnia wyższe parametry cieplne. Oszczędności energetyczne jakie pomogą uzyskać dobrze dobrane i zamontowane okna, z pewnością zwrócą poniesione koszty. Kolejną rzeczą jest komfort akustyczny – okna miewają bowiem różne parametry jeśli chodzi o przekazywanie hałasu z zewnątrz. Okna PCV Rzeszów będą potrzebowały wyższych parametrów, jeśli mieszkamy przy zatłoczonej ulicy, niż w przypadku spokojnego miejsca na obrzeżach miasta.

Wybór stolarki okiennej powinien być racjonalny. Nie ma konieczności kupowania okien o właściwościach najwyższych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zakup na długie lata. Chcąc cieszyć się nimi przez cały okres użytkowania, należy porównać parametry energooszczędności, design i ogólny standard. Dopiero w tym kontekście właściwego znaczenia nabiera porównywanie cen produktów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne