Strona głównaWnętrzaDekorowanie wnętrz dla małych mieszkań

Dekorowanie wnętrz dla małych mieszkań

Więc masz małe mieszkanie. Zastanawiasz się, jak sprawić, by moja mała przestrzeń wyglądała na wygodną i zachęcającą bez wyglądania na zagraconą? Mam twoją odpowiedź. Właściwie kilka odpowiedzi zaczyna się od rozglądania się wokół, zauważenia rozmieszczenia okien i tego, w jaki sposób światło odbija się w pomieszczeniach w różnych porach dnia. Nie chcesz oślepiać kogoś, kto może być w drodze, przez ten zachwycający zachód słońca. Spójrz również na swoje obecne meble i kolory, które są lub nie są. Niektóre kolory sprawiają, że pomieszczenie wygląda na małe, kliniczne i zimne. Dobre ciepłe, stonowane kolory sprawiają, że wygodniej jest tam mieszkać. Brązowe, czerwone, żółte i pomarańczowe to świetne kolory, które otwierają przestrzeń i sprawiają, że pokój jest ciepły i zachęcający. Użyj dywanów akcentujących, aby pomóc w dodawaniu kolorów, ponieważ niektórzy właściciele nie pozwalają ci malować. Pokrowce na sofy to świetny sposób na dodanie koloru i oszczędność w zużyciu mebli.

Wybierając schemat kolorów, należy wybrać coś łatwego do wyczyszczenia, np. Brązów i szarości. Biały nie jest dobrym wyborem, chyba że planujesz nigdy nie mieszkać w swoim domu. Spójrz na duży obraz, małe pomieszczenia mieszkalne oznaczają, że nie powinieneś dostawać sofy przekroju. Zamiast tego spróbuj małego fotelika lub sofy. Leżanka nie tylko pomaga w przestrzeni, ale może zostać przekształcona w łóżko dla tych apartamentów jednoosobowych. Jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz pozbyć się obecnego łóżka, a jesteś w mieszkaniu studyjnym, spróbuj łóżka, które wygląda jak piętrowe łóżko bez dolnej pryczy. W ten sposób możesz przechowywać sukienkę i inne przedmioty pod koją i zawijać ją kurtyną, a nikt nie może zobaczyć twojego niezasłanego łóżka na górze. Jest to bardzo przydatne dla kawalerów.

Spróbuj tworzyć pokoje za pomocą ozdobnych ekranów. Może sprawić, że pojedynczy pokój będzie wyglądał jak dwa lub więcej pokoi. Pamiętaj także o swoich zasłonach, powinny one wpuszczać światło, tym więcej światła na to pozwala, im większa jest przestrzeń. Użyj małego bistro jako stołu jadalnego. Jest kameralny i sprawia, że ​​jest to świetne miejsce na poranną kawę. Jeśli masz szczęście mieć kogoś w swoim mieszkaniu pamiętaj, aby zawsze ukrywać pranie. Pranie leżące wokół sprawia, że ​​mieszkanie wydaje się zagracone i małe. Rośliny to świetny sposób na powiększenie pokoju. Spróbuj zawiesić je na suficie lub używając haków na ścianie. Nie zapomnij o znaczeniu lusterek. Zastosowanie luster może sprawić, że Twoje małe mieszkanie będzie wyglądało na duże. Użyj punktu ogniskowego i ustaw lustro w jego kierunku, dając iluzję głębi. Przede wszystkim upewnij się, że zawsze masz czystą przestrzeń, która zawsze jest większa, gdy jest czysta.

Ok, więc teraz poszliście i posprzątaliście, zauważacie, że mieszkanie wciąż wygląda na małe. Zadaj pytanie swojej pamięci. Potrzebujesz pomysłów na przechowywanie? Cóż, jestem ich pełen. Rozejrzyj się i jeśli zauważysz, że masz dużo czasopism leżących w pobliżu, zdobądź uchwyt na czasopisma. Jest to poręczne, małe pudełeczko, które jest dekoracyjne do twoich konkretnych upodobań i czyści twoje stoły bałaganu. Zrób sobie podnóżek, w którym znajduje się schowek. Miło jest, gdy niespodziewany gość przychodzi i trzeba coś szybko przechować. Stół do kawy z schowkiem pod nim to również mądry wybór. Im więcej masz miejsca na przechowywanie, które nie są dodawane, dzięki czemu twoje życie jest łatwiejsze. Półki ścienne pomagają wyeliminować bałagan stołowy. Umieść swoje kolekcjonerskie krasnale na małej półce ściennej i spójrz na całą wolną przestrzeń, którą właśnie dla siebie stworzyłeś. Wszystkie przedstawione tutaj sugestie są łatwe do zrobienia samodzielnie. Większość z tych łatwych w użyciu elementów można uzyskać w lokalnym sklepie uniwersalnym i sklepie z narzędziami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne