Właściwy dywan: dobrze dobrany dywanik poprawia kolorystykę, a także pochłania dźwięk w pokoju z twardego drewna.

Masz szczęście, jeśli wyciągniesz swoje zielone dywany i odkryjesz skarb z drewna liściastego. Ale co robisz z tymi nagimi podłogami?

Jeśli twoja podłoga jest w dobrym stanie, możesz zostawić ją odkrytą. Jeśli to zrobisz, ważne jest, aby umieścić podkładki filcowe na stopach swoich krzeseł i umieścić małe, zmywalne dywaniki w miejscach o dużym natężeniu ruchu (pod zlewem kuchennym, drzwiami wejściowymi itp.), Aby wydłużyć żywotność piętro.

Jeśli twoja nowo odkryta podłoga jest w złym stanie, niekoniecznie musisz ponownie wyłożyć dywan lub uszlachetnić drewno liściaste. Istnieje kilka tańszych opcji:

– Płytki instaluj tylko w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, wykazując uszkodzenia, pozostawiając pozostałą część twardego drewna w stanie nienaruszonym.

– Zatrudnij specjalistę do naprawy drewna twardego, aby wymienił i naprawiał wypaczone, spalone lub pomierzone obszary.

– Ułóż dywany w miejscach uszkodzonych. Proces selekcji

Istnieje kilka zalet używania dywanów o dużych powierzchniach na drewnianej podłodze:

– W pomieszczeniu czuć się będzie cieplej i wyglądać bardziej „ściągniętą”, gdy zostanie zakotwiczony przez dywan.

– Dywaniki pomagają absorbować zwiększony hałas i echa generowane w pomieszczeniu z drewnianą podłogą.

– Dobrze dobrana posadzka poprawia kolorystykę i wystrój pokoju.

– Twoje podłogi będą chronione przed zadrapaniami i zużyciem.

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego dywanu jest określenie, gdzie chcesz go umieścić i jaki rozmiar potrzebujesz. Upewnij się, że masz meble w najlepszym możliwym ustawieniu do pokoju. Połóż gazety na podłodze i zacznij zasłaniać powierzchnię, która potrzebuje dywanu. Zacznij mały i trzymaj papier, dopóki nie znajdziesz czegoś, co wygląda najlepiej. Ustal minimalne i maksymalne dopuszczalne rozmiary i zanotuj to. (Większość dywaników ma standardowe rozmiary, ale są różne warianty, dlatego warto znać zakres rozmiarów, które mogą pracować w pomieszczeniu).

Dywan powinien poprawić wystrój pomieszczenia, odzwierciedlając jego kolorystykę i styl i powinien być integralną częścią ogólnego projektu, a nie punktem centralnym. Stań w pokoju wymagającym dywanu i zanotuj jego jeden, dwa lub trzy dominujące kolory. Następnie określ styl pokoju lub okres (kraj francuski, nowoczesny, wczesnoamerykański itp.). Znajomość kolorów i stylu pomieszczenia pomoże ci zawęzić wybór.

Zdecyduj się na solidne dywany z wzorem, takie jak ręcznie robione dywaniki, jedwabne dywaniki, perskie dywaniki, orientalne dywaniki, dywaniki z wełny itp. Jednolite kolorowe dywaniki uspokajają wzrok, ale łatwiej pokazują plamy i kłaczki. Wzorzysty dywan dodaje wizualnego zainteresowania i dobrze ukrywa glebę, ale znalezienie odpowiedniego do istniejącego wyposażenia może być wyzwaniem.

Następnie określ swój budżet. Kiedy szukałem idealnego dywanu do salonu (z minimalnie 2.5 m na 3 m i maksymalnie 2,7 m stóp na 3,6 m), chciałem wydać mniej niż 2500 zł, ale byłem gotów zapłacić do 3000 zł. Po dwumiesięcznych poszukiwaniach dostałem z bliska idealny dywan za 1900 zł, dostarczony. Mógłbym się zdecydować na alternatywę w wysokości 1000 zł, ale czułem, że dodatkowe 900 zł było opłacalną inwestycją.

Kiedy poznasz swój budżet, kolory i styl, będziesz mógł polować na dywan swoich marzeń. Wiele sklepów meblowych również nosi dywaniki, które możesz zabrać do domu i wypróbować. Spróbuj zaoszczędzić pieniądze, kupując dywan podczas sprzedaży. Niedrogie alternatywy

– Oddaj swój stary dywan od ściany do ściany. Rozłóż wykładzinę na podjeździe i sprawdź, która część dywanu może zostać ponownie wykorzystana. Użyj taśmy maskującej, aby obrysować obszar, który chcesz wyciąć i przyciąć. Zabierz dywan do firmy zajmującej się wykładzinami, która chętnie wykona sznurowanie i – voila – „nowy” dywanik terenowy na koszt szycia!

– Spróbuj sprzedać garaż lub nieruchomości. Na pchlich targach można znaleźć nowe, zabytkowe lub importowane dywany, często w dobrej cenie.

– Sklepy z meblami czasami noszą wysokiej jakości używane dywany za ułamek nowego kosztu.

– Kup resztkę z wylotu dywanu.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.