Strona głównaWnętrzaWybór najlepszego dywanu

Wybór najlepszego dywanu

Właściwy dywan: dobrze dobrany dywanik poprawia kolorystykę, a także pochłania dźwięk w pokoju z twardego drewna.

Masz szczęście, jeśli wyciągniesz swoje zielone dywany i odkryjesz skarb z drewna liściastego. Ale co robisz z tymi nagimi podłogami?

Jeśli twoja podłoga jest w dobrym stanie, możesz zostawić ją odkrytą. Jeśli to zrobisz, ważne jest, aby umieścić podkładki filcowe na stopach swoich krzeseł i umieścić małe, zmywalne dywaniki w miejscach o dużym natężeniu ruchu (pod zlewem kuchennym, drzwiami wejściowymi itp.), Aby wydłużyć żywotność piętro.

Jeśli twoja nowo odkryta podłoga jest w złym stanie, niekoniecznie musisz ponownie wyłożyć dywan lub uszlachetnić drewno liściaste. Istnieje kilka tańszych opcji:

– Płytki instaluj tylko w miejscach o wysokim natężeniu ruchu, wykazując uszkodzenia, pozostawiając pozostałą część twardego drewna w stanie nienaruszonym.

– Zatrudnij specjalistę do naprawy drewna twardego, aby wymienił i naprawiał wypaczone, spalone lub pomierzone obszary.

– Ułóż dywany w miejscach uszkodzonych. Proces selekcji

Istnieje kilka zalet używania dywanów o dużych powierzchniach na drewnianej podłodze:

– W pomieszczeniu czuć się będzie cieplej i wyglądać bardziej “ściągniętą”, gdy zostanie zakotwiczony przez dywan.

– Dywaniki pomagają absorbować zwiększony hałas i echa generowane w pomieszczeniu z drewnianą podłogą.

– Dobrze dobrana posadzka poprawia kolorystykę i wystrój pokoju.

– Twoje podłogi będą chronione przed zadrapaniami i zużyciem.

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego dywanu jest określenie, gdzie chcesz go umieścić i jaki rozmiar potrzebujesz. Upewnij się, że masz meble w najlepszym możliwym ustawieniu do pokoju. Połóż gazety na podłodze i zacznij zasłaniać powierzchnię, która potrzebuje dywanu. Zacznij mały i trzymaj papier, dopóki nie znajdziesz czegoś, co wygląda najlepiej. Ustal minimalne i maksymalne dopuszczalne rozmiary i zanotuj to. (Większość dywaników ma standardowe rozmiary, ale są różne warianty, dlatego warto znać zakres rozmiarów, które mogą pracować w pomieszczeniu).

Dywan powinien poprawić wystrój pomieszczenia, odzwierciedlając jego kolorystykę i styl i powinien być integralną częścią ogólnego projektu, a nie punktem centralnym. Stań w pokoju wymagającym dywanu i zanotuj jego jeden, dwa lub trzy dominujące kolory. Następnie określ styl pokoju lub okres (kraj francuski, nowoczesny, wczesnoamerykański itp.). Znajomość kolorów i stylu pomieszczenia pomoże ci zawęzić wybór.

Zdecyduj się na solidne dywany z wzorem, takie jak ręcznie robione dywaniki, jedwabne dywaniki, perskie dywaniki, orientalne dywaniki, dywaniki z wełny itp. Jednolite kolorowe dywaniki uspokajają wzrok, ale łatwiej pokazują plamy i kłaczki. Wzorzysty dywan dodaje wizualnego zainteresowania i dobrze ukrywa glebę, ale znalezienie odpowiedniego do istniejącego wyposażenia może być wyzwaniem.

Następnie określ swój budżet. Kiedy szukałem idealnego dywanu do salonu (z minimalnie 2.5 m na 3 m i maksymalnie 2,7 m stóp na 3,6 m), chciałem wydać mniej niż 2500 zł, ale byłem gotów zapłacić do 3000 zł. Po dwumiesięcznych poszukiwaniach dostałem z bliska idealny dywan za 1900 zł, dostarczony. Mógłbym się zdecydować na alternatywę w wysokości 1000 zł, ale czułem, że dodatkowe 900 zł było opłacalną inwestycją.

Kiedy poznasz swój budżet, kolory i styl, będziesz mógł polować na dywan swoich marzeń. Wiele sklepów meblowych również nosi dywaniki, które możesz zabrać do domu i wypróbować. Spróbuj zaoszczędzić pieniądze, kupując dywan podczas sprzedaży. Niedrogie alternatywy

– Oddaj swój stary dywan od ściany do ściany. Rozłóż wykładzinę na podjeździe i sprawdź, która część dywanu może zostać ponownie wykorzystana. Użyj taśmy maskującej, aby obrysować obszar, który chcesz wyciąć i przyciąć. Zabierz dywan do firmy zajmującej się wykładzinami, która chętnie wykona sznurowanie i – voila – “nowy” dywanik terenowy na koszt szycia!

– Spróbuj sprzedać garaż lub nieruchomości. Na pchlich targach można znaleźć nowe, zabytkowe lub importowane dywany, często w dobrej cenie.

– Sklepy z meblami czasami noszą wysokiej jakości używane dywany za ułamek nowego kosztu.

– Kup resztkę z wylotu dywanu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne