Strona głównaBudownictwoWady i zalety konstrukcji stalowych

Wady i zalety konstrukcji stalowych

Wznoszenie budynków przy wykorzystaniu konstrukcji stalowych ma wielu zwolenników. W efekcie bardzo często mówi się o zaletach tej metody. W tym artykule przedstawiono podstawowe zalety tego rozwiązania. Jednocześnie wspomniano o zabezpieczeniu antykorozyjnym i zabezpieczeniu przeciwpożarowym, a więc o elementach, które często bywają wymieniane jako potencjalne wady konstrukcji stalowych.

Zalety konstrukcji stalowych

Najczęściej wymieniane zalety konstrukcji stalowych to niższy koszt budowy oraz stosunkowo niewielka ilość czasu potrzebna na prace budowlane wykonywane na placu budowy. Wynika to z faktu, że elementy są prefabrykowane w miejscu produkcji. Natomiast w miejscu, w którym budynek jest stawiany, wystarczy montaż. W efekcie wzniesienie konstrukcji stalowej trwa zaledwie od kilku dni do kilku tygodni. Zatem cały proces jest dużo mniej pracochłonny to oczywiście ma również przełożenie na oszczędności czysto finansowe.

Niższe koszty i krótki czas budowy to często wymieniane zalety. Poza tym, warto zauważyć, że montaż konstrukcji stalowej może odbywać się w trudnych warunkach pogodowych np. podczas zimy. Konstrukcje stalowe uchodzą za wyjątkowo wytrzymałe i stabilne rozwiązanie. Jest to technologia, na której można polegać przez wiele lat. Inwestorzy cenią sobie ten kompromis pomiędzy niezawodnością oszczędnością.

Zabezpieczenia antykorozyjne i przeciwpożarowe

Przeglądając materiały o konstrukcjach stalowych często można napotkać informacje na temat zabezpieczenia przeciwpożarowego i wykończenia antykorozyjnego. Wiadomo stal w naturalnej postaci nie jest odporna na korozje, Poza tym, stanowi pewne ryzyko w razie wystąpienia pożaru. Dlatego bardzo istotne jest zabezpieczenie konstrukcji przed wyżej wymienionymi ryzykami. Najprostszym i zresztą skutecznym zabezpieczeniem jest malowanie farbami antykorozyjnymi poprzedzone oczyszczaniem strumieniowo-ściernym. Poza tym powszechnie wykonuje się cynkowanie ogniowe w celu polepszenia ochrony antykorozyjnej. Natomiast, w celu zabezpieczenia przeciwpożarowego wykonywane jest lakierowanie ogniochronne.

Więcej na temat wad i zalet konstrukcji stalowych na http://www.konstrukcjestalowe-metbud.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne