Wybór obrazu

Wystrój wnętrza za pomocą obrazów jest znany już od setek lat. Mimo tego że moda stale się zmienia, a wnętrza mają coraz bardziej nowoczesne formy wystroju, to jednak dekorowanie ścian za pomocą obrazów wciąż jest na topie. Jakie obrazy aktualnie są modne? Które z nich pasują do nowoczesnych wnętrz? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Nowoczesne wnętrza dzięki nowoczesnym obrazom!

Nowoczesne obrazy przyjmują formę kolorowych abstrakcyjnych form. Poza typowo abstrakcyjnymi dziełami (np. w formie 3d), możemy również spotkać się z futurystycznym monochromatycznymi abstrakcjami. Wyraziste kolorowe elementy świetnie komponują się z szarymi jednolitymi ścianami, które są obecnie najbardziej modne.

Obrazy w zależności od pomieszczenia

W salonie dużą niesłabnącą popularnością cieszą się obrazy ze zdjęć, mogą to być na przykład panoramy miast lub krajobrazy ilustrujące piękno przyrody.

W sypialni świetnie sprawdzą się stonowane kompozycje, wprowadzające relaksujący nastrój. Przykładami są obrazy łączące abstrakcje z motywami kwiecistymi. Jednocześnie, niesłabnącą popularnością cieszą się motywy podkreślające piękno przyrody takie jak pejzaże, krajobrazy górskie, piaszczyste plaże. W przypadku sypialni interesującym pomysłem jest umieszczenie własnych zdjęć nad łóżkiem. Zdjęcia te nie muszą być w formie wydrukowanej, lecz mogą zawisnąć na płótnie w formie obrazu.

Obrazy w kuchni to zdecydowanie aktualny trend w urządzaniu wnętrz. Najczęściej przyjmują formę abstrakcji kontrastującej z kolorem ściany. W bardziej tradycyjnych wnętrzach mogą przedstawiać martwą naturę lub motywy typowo kuchenne np. owoce lub bogato zastawiony stół.

Podsumowując, wybierając obraz powinniśmy kierować się przede wszystkim aktualnym wystrojem wnętrza. Zupełnie inaczej prezentują się nowoczesne obrazy w pomieszczeniu urządzonym w sposób rustykalny, natomiast zupełnie inaczej w pomieszczeniu o charakterze np. skandynawskim. Mając na uwadze aktualną koncepcję według której zostało urządzone nasze mieszkanie należy dobrać jak najbardziej dopasowane elementy dekoracyjne. Idealnie dobrany obraz nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Ważne aby nie przykuwał zbytniej uwagi, gdyż dobrze dobrany obraz sprawia wrażenie jakby wisiał od dawna. Wybór obrazu potrafi być naprawdę trudnym wyborem, dlatego w razie czego polecamy skonsultować się z profesjonalistami, którzy doradzą jak upiększyć Twoje mieszkanie. Zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.artisto.pl/ na, której znajdziecie Państwo mnóstwo inspiracji w zakresie wyboru obrazów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne