Strona głównaWnętrzaWisząca czy stojąca szafka łazienkowa pod umywalkę?

Wisząca czy stojąca szafka łazienkowa pod umywalkę?

Stojąc przed koniecznością aranżacji łazienki, często zastanawiamy się, jak powinna wyglądać idealna szafka łazienkowa pod umywalkę? Posiłkując się kolorowymi magazynami wnętrzarskimi poszukujemy inspiracji, które będą nie tylko efektowne wizualnie, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Czy takie istnieją?

Wisząca? A może stojąca? Którą wybrać?

Pośród wielu wątpliwości i dylematów, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele pokoi kąpielowych, wiele z nich dotyczy wyboru między wiszącą lub stojącą szafką łazienkową pod umywalkę. Która okaże się najlepsza? Tak naprawdę, każda z nich posiada pewne zalety. Dla przykładu, wiszące szafki będą świetnym wyborem dla niedużych przestrzeni. Ze względu na posiadany montaż, optycznie powiększają łazienkę, a co więcej, podnoszą komfort sprzątania. Mogą być powieszone na różnej wysokości. Wszystko po to, aby ułatwić korzystanie zamieszkałym domownikom – niezależnie od wzrostu. Wiszące szafki łazienkowe pod umywalkę są również bardziej efektowne. Ich nowoczesny, designerski kształt i forma doskonale wpisują się w wystrój minimalistycznych, modernistycznych aranżacji. Mogą być stosowane zarówno do umywalek nablatowych, jak i wpuszczanych.

Jakie zalety posiada stojąca szafka łazienkowa pod umywalkę? Jak się okazuje, ma ich całkiem sporo. Jedną z najważniejszych jest bezpretensjonalna pojemność. Jej wybór okazuje się zatem świetnym rozwiązaniem dla dużej rodziny. Ciekawym udogodnieniem jest również fakt, że jej montaż nie wymaga wiercenia w ścianie czy płytkach. Stanowi ciekawe rozwiązanie w dużych i przestronnych pokojach kąpielowych, a także tych urządzonych w klasycznym wydaniu.

Na jedną czy dwie umywalki?

Kolejną wątpliwość budzi kwestia, czy lepiej wybrać pojedynczą, czy podwójną szafkę łazienkową pod umywalkę? Tak naprawdę, wszystko zależy od przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji. O ile model na jedną osobę nie nakłada większych obwarowań, co do sposobu i miejsca wykorzystania, tak w przypadku podwójnego mebla niestety trzeba się już z takimi liczyć. Niemniej jednak, podwójna szafka pod umywalkę to także spore korzyści. Nie trzeba bowiem kłócić się, kto z rana pierwszy skorzysta z porannej toalety, ponieważ wszystkie czynności można wykonywać wspólnie – nie tracąc przy tym cennego czasu.

Wpuszczana, a może nablatowa?

Szafka łazienkowa pod umywalkę wpuszczana w blat, a może nablatowa? Jak się okazuje, każda z nich posiada wierne grono zwolenników. W przypadku pierwszej, można mówić o dużej dostępności – wielu producentów posiada je w swojej ofercie. Co więcej, chroni mebel przed bezpośrednim kontaktem z wodą, na dłużej zachowując jego ładny wygląd. Z kolei nablatowa szafka jest meblem bardzo popularnym ze względu na swój nowoczesny wygląd i różnorodność kształtów i rozmiarów. Ładnie się prezentuje, ułatwia utrzymanie łazienki w czystości, a także nie ogranicza miejsca pod spodem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne