Ocieplanie celulozą jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem. W związku z czym wiele osób poszukuje informacji na temat wykorzystania celulozy do izolacji budynku. W niniejszym artykule przedstawiamy jakie zalety sprawiają, że jest to tak chętnie wybierane rozwiązanie?

Celuloza – czy to dobry materiał termoizolacyjny?

Bez wątpienia kilka argumentów przemawia za postawieniem na celulozę. Jest to materiał w pełni ekologiczny, który można poddawać (oraz uzyskiwać) z recyklingu. Do produkcji tego surowca służy między innymi makulatura.

Poza kwestiami ekologicznymi warto odnotować, że stosowanie celulozy jest całkowicie bezpieczne. Po pierwsze, jest to materiał, który nie zagraża zdrowiu – nie powoduje uczuleń oraz nie emituje żadnych oparów. Wbrew mitom jakie można czasami znaleźć wśród opinii mało doświadczonych osób – celuloza jest w pełni ognioodporna. Żeby celuloza była dopuszczona do użytku musi najpierw być zaimpregnowana za pomocą specjalnych środków, zatem stosowanie rzekomo niebezpiecznej celulozy jest czymś co się nie zdarza we współczesnym budownictwie.

W jaki sposób wygląda ocieplanie celulozą?

Celuloza w sypkie formie jest wdmuchiwana pomiędzy materiał konstrukcyjny (np. z płyt kartonowo-gipsowych). Wtryskiwanie celulozy jest bardzo interesującym rozwiązaniem, gdyż pozwala dotrzeć w miejsca, która są trudno dostępne. Jest to istotna zaleta w stosunku do ocieplania wełną mineralną lub styropianem. Charakterystyczną cechą celulozy jest to, że dociera do każdej nawet niewielkiej przestrzeni.

Dlaczego warto postawić na celulozę?

Skuteczność ocieplania celulozą jest porównywalna z bardzo popularnym ocieplaniem za pomocą styropianu. Natomiast wiele argumentów przemawia wyraźnie na korzyść celulozy. Po pierwsze, ocieplanie celulozą jest dokładniejsze (szczególnie w wąskich szczelinach). Po drugie, jest to metoda, która minimalizuje szansę na rozwój pleśni i grzybów. Po, trzecie celuloza radzi sobie wyjątkowo dobrze z wilgocią.

Bardzo mocne argumenty przemawiające za celulozą sprawiają, że to właśnie to rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność.

Więcej na temat ocieplania za pomocą celulozy można przeczytać na ocieplanie celuloza podlaskie Białystok.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.