Strona głównaBudownictwoDlaczego warto postawić na ocieplanie celulozą?

Dlaczego warto postawić na ocieplanie celulozą?

Ocieplanie celulozą jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem. W związku z czym wiele osób poszukuje informacji na temat wykorzystania celulozy do izolacji budynku. W niniejszym artykule przedstawiamy jakie zalety sprawiają, że jest to tak chętnie wybierane rozwiązanie?

Celuloza – czy to dobry materiał termoizolacyjny?

Bez wątpienia kilka argumentów przemawia za postawieniem na celulozę. Jest to materiał w pełni ekologiczny, który można poddawać (oraz uzyskiwać) z recyklingu. Do produkcji tego surowca służy między innymi makulatura.

Poza kwestiami ekologicznymi warto odnotować, że stosowanie celulozy jest całkowicie bezpieczne. Po pierwsze, jest to materiał, który nie zagraża zdrowiu – nie powoduje uczuleń oraz nie emituje żadnych oparów. Wbrew mitom jakie można czasami znaleźć wśród opinii mało doświadczonych osób – celuloza jest w pełni ognioodporna. Żeby celuloza była dopuszczona do użytku musi najpierw być zaimpregnowana za pomocą specjalnych środków, zatem stosowanie rzekomo niebezpiecznej celulozy jest czymś co się nie zdarza we współczesnym budownictwie.

W jaki sposób wygląda ocieplanie celulozą?

Celuloza w sypkie formie jest wdmuchiwana pomiędzy materiał konstrukcyjny (np. z płyt kartonowo-gipsowych). Wtryskiwanie celulozy jest bardzo interesującym rozwiązaniem, gdyż pozwala dotrzeć w miejsca, która są trudno dostępne. Jest to istotna zaleta w stosunku do ocieplania wełną mineralną lub styropianem. Charakterystyczną cechą celulozy jest to, że dociera do każdej nawet niewielkiej przestrzeni.

Dlaczego warto postawić na celulozę?

Skuteczność ocieplania celulozą jest porównywalna z bardzo popularnym ocieplaniem za pomocą styropianu. Natomiast wiele argumentów przemawia wyraźnie na korzyść celulozy. Po pierwsze, ocieplanie celulozą jest dokładniejsze (szczególnie w wąskich szczelinach). Po drugie, jest to metoda, która minimalizuje szansę na rozwój pleśni i grzybów. Po, trzecie celuloza radzi sobie wyjątkowo dobrze z wilgocią.

Bardzo mocne argumenty przemawiające za celulozą sprawiają, że to właśnie to rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność.

Więcej na temat ocieplania za pomocą celulozy można przeczytać na ocieplanie celuloza podlaskie Białystok.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne