Strona głównaWnętrzaWieszaki łazienkowe - niezbędne w funkcjonalnej łazience

Wieszaki łazienkowe – niezbędne w funkcjonalnej łazience

Akcesoria w łazience są nie tylko praktyczne, ale mogą imponować wyglądem i podkreślać nowoczesny charakter pomieszczenia. Szczególnie funkcjonalne są wieszaki łazienkowe, które znacząco zwiększają komfort korzystania z łazienki.

Wieszaki łazienkowe – dlaczego są niezbędne?

Modne wieszaki łazienkowe pomagają zachować w łazience porządek oraz uniknąć moczenia blatów lub szafek wilgotnymi materiałami. Wieszaki łazienkowe są dodatkami, które zawsze powinny być uwzględnione przy projektowaniu łazienki. Ich funkcją może być zapewnienie miejsca na akcesoria oraz odzież. Dzięki nim łazienka wygląda schludnie oraz estetycznie. Wieszak kąpielowy na ręcznik, który umieszczony jest blisko grzejnika sprawia, że po każdej kąpieli będziemy mieli pod ręką ciepły i świeży ręcznik. Wieszaki najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej albo chromowanej, dzięki czemu wykazują odporność na wilgoć oraz są bardzo trwałe. Nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądały jak nowe. Najpopularniejszym rodzajem mocowania wieszaka łazienkowego jest stabilne przytwierdzenie go w dziurach w ścianie, które wykonuje się za pomocą wiertarki. Sprawia to, że wieszak nie spadnie nawet pod większym obciążeniem. Rozwiązaniem alternatywnym są wieszaki na przyssawkę lub przylepiec, które możemy w miarę potrzeby przemieścić.

Wieszaki łazienkowe – jakie wybrać?

Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę wieszaków łazienkowych. Od minimalistycznych, niepozornych modeli po duże wieszaki kąpielowe. W nowoczesnej łazience sprawdzą się owalne wieszaki, które można umiejscowić blisko umywalki. Ręcznik zawieszony na tak oryginalnym metalowym wieszaku będzie prezentował się nienagannie. Wieszaki na ścianę, które posiadają kilka haków mogą pełnić funkcję organizatorów – można powiesić na nich suszarkę, podręczną kosmetyczkę lub woreczek z wacikami kosmetycznymi.

Alternatywą dla tradycyjnych wieszaków jest funkcjonalny drążek na ręcznik zapewniający dużo większą powierzchnię, na której możemy rozwiesić mokrą tkaninę – dzięki temu ręczniki szybko wyschną i zawsze będą świeże. Jeżeli jesteśmy właścicielami niedużej łazienki praktycznym rozwiązaniem może okazać się ruchomy wieszak łazienkowy ze składaną konstrukcją. Dzięki temu  w każdej chwili drążek można szybko i wygodnie złożyć. W rodzinach, które składają się z kilku osób doskonałym rozwiązaniem jest ruchomy wieszak, który posiada dwa lub trzy ramienia. Sprawia to, że każdy członek rodziny będzie miał swoje wyznaczone miejsce na ręcznik, co z pewnością sprzyja utrzymaniu porządku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne