Parkiety i podłogi wykonane z drewna są ponadczasowym rozwiązaniem które cieszy się niesłabnącą popularnością od co najmniej kilku dekad.  Poza zaletami estetycznymi dużą zaletą podłóg drewnianych jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia. W przypadku gdy podłoga ulega uszkodzeniu, pojawiają się ubytki lub różnego rodzaju przebarwienia  wierzchnia powierzchnia może być odnowiona za pomocą procesu cyklinowania podłóg. Czym jest cyklinowanie podłóg i jakie są główne zalety takiego rozwiązania opisujemy w tym artykule.

Cyklinowanie podłóg Poznań to innowacyjna forma renowacji podłóg o drewnianej nawierzchni. Metoda zwana cyklinowaniem polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy podłogi za pomocą specjalnego urządzenia potocznie zwanego cykliniarką. Działanie tego urządzenia opiera się na wykorzystaniu papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości. Osoba obsługująca cykliniarkę wykonuje zabieg polegający na kilkukrotnym szlifowaniu całej podłogi.

Cyklinowanie bezpyłowe

Usługa cyklinowanie podłogi przez długi czas słynęła z powodowania nadmiernej ilości pyłu. Obecnie cyklinowanie może być wykonane w sposób ograniczający zabrudzenia gdyż stosuje się metodę cyklinowania bezpyłowego. Metoda ta polega na użyciu specjalnego odkurzacza który od razu podczas szlifowania wciąga cały pył. W efekcie cyklinowanie nie wymaga uciążliwego sprzątania.

Jak często można dokonywać cyklinowania? 

W zależności od podłogi oraz stopnia jej uszkodzenia, cyklinowanie parkietu Poznań to zabieg, który powinien być wykonywany co 10-15 lat. Warto pamiętać że kazdy zabieg zmniejsza grubość podłogi. Warstwa powstała po zeszlifowaniu powinna mieć co najmniej 0,5-1cm grubości w przeciwnym razie może być zbyt miękka. Przyjmuje się że każde szlifowanie powoduje zdarcie około 1 lub 2 milimetrów. Oznacza to że większość podłóg można szlifować wielokrotnie – nawet 5 razy!

Cyklinowanie podłóg to zadanie, które wymaga cykliniarki oraz odpowiedniego doświadczenia. Dobrze zwrócić się z takim zadaniem do fachowców, którzy poza odnowieniem nawierzchni zajmą się także impregnacją oraz lakierowaniem powierzchni podłogowej.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.