Strona głównaWnętrzaCyklinowanie podłóg

Cyklinowanie podłóg

Parkiety i podłogi wykonane z drewna są ponadczasowym rozwiązaniem które cieszy się niesłabnącą popularnością od co najmniej kilku dekad.  Poza zaletami estetycznymi dużą zaletą podłóg drewnianych jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia. W przypadku gdy podłoga ulega uszkodzeniu, pojawiają się ubytki lub różnego rodzaju przebarwienia  wierzchnia powierzchnia może być odnowiona za pomocą procesu cyklinowania podłóg. Czym jest cyklinowanie podłóg i jakie są główne zalety takiego rozwiązania opisujemy w tym artykule.

Cyklinowanie podłóg Poznań to innowacyjna forma renowacji podłóg o drewnianej nawierzchni. Metoda zwana cyklinowaniem polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy podłogi za pomocą specjalnego urządzenia potocznie zwanego cykliniarką. Działanie tego urządzenia opiera się na wykorzystaniu papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości. Osoba obsługująca cykliniarkę wykonuje zabieg polegający na kilkukrotnym szlifowaniu całej podłogi.

Cyklinowanie bezpyłowe

Usługa cyklinowanie podłogi przez długi czas słynęła z powodowania nadmiernej ilości pyłu. Obecnie cyklinowanie może być wykonane w sposób ograniczający zabrudzenia gdyż stosuje się metodę cyklinowania bezpyłowego. Metoda ta polega na użyciu specjalnego odkurzacza który od razu podczas szlifowania wciąga cały pył. W efekcie cyklinowanie nie wymaga uciążliwego sprzątania.

Jak często można dokonywać cyklinowania? 

W zależności od podłogi oraz stopnia jej uszkodzenia, cyklinowanie parkietu Poznań to zabieg, który powinien być wykonywany co 10-15 lat. Warto pamiętać że kazdy zabieg zmniejsza grubość podłogi. Warstwa powstała po zeszlifowaniu powinna mieć co najmniej 0,5-1cm grubości w przeciwnym razie może być zbyt miękka. Przyjmuje się że każde szlifowanie powoduje zdarcie około 1 lub 2 milimetrów. Oznacza to że większość podłóg można szlifować wielokrotnie – nawet 5 razy!

Cyklinowanie podłóg to zadanie, które wymaga cykliniarki oraz odpowiedniego doświadczenia. Dobrze zwrócić się z takim zadaniem do fachowców, którzy poza odnowieniem nawierzchni zajmą się także impregnacją oraz lakierowaniem powierzchni podłogowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne