Przedpokój to ważne miejsce w domu. Jest pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą goście, przekraczając nasz próg. Zadbajmy, by ich wrażenie było pozytywne. Również domownicy będą z przyjemnością otwierać drzwi mieszkania, jeżeli tuż za nimi przywita ich miłe, stylowe, niebanalne wnętrze.

Uporządkowana i funkcjonalna przestrzeń

Jeżeli chcemy stworzyć malowniczy przedpokój, musimy urządzić wnętrze w taki sposób, aby łatwo było utrzymać w nim porządek. Wystawa butów przy ścianie, porozrzucane niedbale czapki i szaliki nie należą do miłych widoków. Częstym problemem przy aranżacji przedpokoju jest to, że zwykle te pomieszczenia są ciasne i wąskie. Trudno wtedy wygospodarować miejsce na garderobę. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdza się wykonanie zabudowy na wymiar. Pozwala ona wykorzystać całą dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania. Ścianę można zabudować od podłogi do sufitu, robiąc użytek z każdej najmniejszej wnęki czy przestrzeni pod schodami. W takiej zabudowie należy wydzielić miejsce na buty, odzież wierzchnią, nakrycia głowy. Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, bardzo dobrym rozwiązaniem będą przesuwane drzwi od szafy, które mogą być lustrzane. Taka zabudowa z lustrem nie tylko pomieści wszystkie rzeczy, które zwykle przechowujemy w przedpokoju, lecz również optycznie powiększy i rozświetli wnętrze. Planując zabudowę pomyślmy również o praktycznym siedzisku, które może być bardzo efektowne.

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, warto w przedpokoju ustawić komodę z pojemnymi szufladami na różne drobiazgi, na której można odłożyć torebkę czy inną podręczną rzecz.

Piękny przedpokój wizytówką mieszkania

Przedpokój powinien stanowić przedsmak tego, co jest w dalszej części. Dlatego najlepiej urządzić go w tym samym stylu, co reszta wnętrza. Dekoracja ściany, różne charakterystyczne drobiazgi wprowadzające w klimat mieszkania mogą wzbudzić w naszych gościach zainteresowanie i podziw już przy wejściu.

Centralnym punktem przedpokoju powinno być duże lustro, które pełni funkcję nie tylko praktyczną. Jego ciekawy kształt czy piękna rama mogą być wspaniałą dekoracją.

Z uwagi na to, że przedpokój jest intensywnie użytkowanym pomieszczeniem, jest narażony na zabrudzenia. Warto użyć do wykończenia ścian tynków dekoracyjnych. Sprawdzą się również tapety i zmywalne farby. Dobrze jest, jeżeli ściany w przedpokoju są w tej samej kolorystyce, co reszta mieszkania. Okładziny ścienne czy tynki mogą być zastosowane na powierzchni połowy wysokości ściany, w miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia.

Przeglądając projekty wnętrz na stronie Studio Stu Form można zauważyć, że projektant zaaranżował przedpokoje w taki sposób, że są zapowiedzią klimatu reszty mieszkania. Jeżeli pozwala na to ilość dostępnej przestrzeni, w przedpokojach znajdują się stylowe meble, dodatki, dekoracje czy galeria zdjęć, obrazy, ozdobne grafiki na ścianach. W ozdabianiu przedpokoju warto kierować się również umiarem, aby nie spowodować chaosu wizualnego.

Malowniczy przedpokój powinien być przestrzenią przede wszystkim funkcjonalną i uporządkowaną. Jeżeli od tej strony jest dobrze zaprojektowany, łatwo będzie nadać mu piękny, niepowtarzalny wygląd.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.