Strona głównaWnętrzaUrządzamy malowniczy przedpokój

Urządzamy malowniczy przedpokój

    Przedpokój to ważne miejsce w domu. Jest pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą goście, przekraczając nasz próg. Zadbajmy, by ich wrażenie było pozytywne. Również domownicy będą z przyjemnością otwierać drzwi mieszkania, jeżeli tuż za nimi przywita ich miłe, stylowe, niebanalne wnętrze.

Uporządkowana i funkcjonalna przestrzeń

Jeżeli chcemy stworzyć malowniczy przedpokój, musimy urządzić wnętrze w taki sposób, aby łatwo było utrzymać w nim porządek. Wystawa butów przy ścianie, porozrzucane niedbale czapki i szaliki nie należą do miłych widoków. Częstym problemem przy aranżacji przedpokoju jest to, że zwykle te pomieszczenia są ciasne i wąskie. Trudno wtedy wygospodarować miejsce na garderobę. W takich przypadkach bardzo dobrze sprawdza się wykonanie zabudowy na wymiar. Pozwala ona wykorzystać całą dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania. Ścianę można zabudować od podłogi do sufitu, robiąc użytek z każdej najmniejszej wnęki czy przestrzeni pod schodami. W takiej zabudowie należy wydzielić miejsce na buty, odzież wierzchnią, nakrycia głowy. Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, bardzo dobrym rozwiązaniem będą przesuwane drzwi od szafy, które mogą być lustrzane. Taka zabudowa z lustrem nie tylko pomieści wszystkie rzeczy, które zwykle przechowujemy w przedpokoju, lecz również optycznie powiększy i rozświetli wnętrze. Planując zabudowę pomyślmy również o praktycznym siedzisku, które może być bardzo efektowne.

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, warto w przedpokoju ustawić komodę z pojemnymi szufladami na różne drobiazgi, na której można odłożyć torebkę czy inną podręczną rzecz.

Piękny przedpokój wizytówką mieszkania

Przedpokój powinien stanowić przedsmak tego, co jest w dalszej części. Dlatego najlepiej urządzić go w tym samym stylu, co reszta wnętrza. Dekoracja ściany, różne charakterystyczne drobiazgi wprowadzające w klimat mieszkania mogą wzbudzić w naszych gościach zainteresowanie i podziw już przy wejściu.

Centralnym punktem przedpokoju powinno być duże lustro, które pełni funkcję nie tylko praktyczną. Jego ciekawy kształt czy piękna rama mogą być wspaniałą dekoracją.

Z uwagi na to, że przedpokój jest intensywnie użytkowanym pomieszczeniem, jest narażony na zabrudzenia. Warto użyć do wykończenia ścian tynków dekoracyjnych. Sprawdzą się również tapety i zmywalne farby. Dobrze jest, jeżeli ściany w przedpokoju są w tej samej kolorystyce, co reszta mieszkania. Okładziny ścienne czy tynki mogą być zastosowane na powierzchni połowy wysokości ściany, w miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia.

Przeglądając projekty wnętrz na stronie Studio Stu Form można zauważyć, że projektant zaaranżował przedpokoje w taki sposób, że są zapowiedzią klimatu reszty mieszkania. Jeżeli pozwala na to ilość dostępnej przestrzeni, w przedpokojach znajdują się stylowe meble, dodatki, dekoracje czy galeria zdjęć, obrazy, ozdobne grafiki na ścianach. W ozdabianiu przedpokoju warto kierować się również umiarem, aby nie spowodować chaosu wizualnego.

Malowniczy przedpokój powinien być przestrzenią przede wszystkim funkcjonalną i uporządkowaną. Jeżeli od tej strony jest dobrze zaprojektowany, łatwo będzie nadać mu piękny, niepowtarzalny wygląd.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne