Strona głównaBudownictwoKlasyczne okna PCV, drewniane i aluminiowe

Klasyczne okna PCV, drewniane i aluminiowe

Tradycyjne okna montowane w większości pomieszczeń domu występują na rynku w wielu wariantach. Różnią się one przede wszystkim rodzajem tworzywa z którego są wykonane. Najdroższe i zarazem najrzadziej wybierane są okna aluminiowe.

Najczęściej stosuje się je w nowoczesnych budowlach, w których przeważają duże przeszklenia, gdyż aluminium jest bardzo trwałe i nie odkształca się. Okna drewniane są znacznie tańsze ale i tak dość kosztowne. Są to również okna najbardziej wymagające, o które trzeba należycie dbać aby długo cieszyły nasze oko a także nie straciły swoich właściwości termoizolacyjnych. Systematycznie należy je poddawać konserwacji, uzupełniać rysy i ubytki, wymieniać lakier. Zadbane okna prezentują się za to niezwykle szlachetnie i elegancko.

Jakie rodzaje okien najczęściej wybierają Polacy?

Najpopularniejsze są okna plastikowe. W porównaniu z innymi materiałami tworzywo PCV jest tanie a okna z niego wykonane są bardzo szczelne i odporne na warunki atmosferyczne. Nie wymagają również specjalnego dbania i renowacji. To co ciekawe, to możliwość zakupu okien plastikowych do złudzenia przypominających drewniane. Jest to możliwe dzięki okleinie jaką powszechnie stosuje się dziś na oknach PCV. Można wybrać okleinę kolorową lub w odcieniu i fakturze drewna. Zazwyczaj firmy oferujące okna są w posiadaniu wszystkich rodzajów okien, dlatego w jednym miejscu możemy porównać poszczególne modele i poznać ich właściwości. Producent okien z Poznania Domatus.pl zachęca do dokładnego przeanalizowania wszystkich wariantów przy wyborze idealnych okien.

Okna połaciowe i balkonowe                       

Klasyczne okna to nie wszystko. Standardem stały się okna balkonowe i duże tarasowe, gdyż wyjście na ogród przez duże przeszklone okna jest już praktycznie w każdym projekcie budowlanym domków jednorodzinnych. Podobnie jak okna połaciowe czyli montowane w dachu. W zależności od wysokości na jakiej umiejscowione jest okno możemy wybrać czy ma się ono otwierać od góry czy od dołu. To ważne zwłaszcza jeśli ono osadzone jest nisko a w domu mamy małe, ciekawskie świata dzieci. Zdecydowanie zwiększa o bezpieczeństwo. Przez okna dachowe wpada zwykle sporo słońca a co za tym idzie i ciepła. Latem może to być niestety uciążliwe. Dlatego coraz częściej klienci wybierają okna połaciowe z szybą odbijającą część promieni słonecznych aby nadmiernie nie rozgrzewać pomieszczeń.

Warto pytać doradców

Wybór odpowiednich okien to zwykle trudna decyzja poprzedzona wielogodzinnym przeszukiwaniem Internetu w celu zebrania jak największej ilości informacji i wskazówek. Warto skonsultować swój wybór  doradcami w profesjonalnych salonach zajmujących się sprzedażą okien. Fachowcy dzięki wieloletniemu doświadczeniu będą potrafili pomóc nam w podjęciu właściwej decyzji. Bardzo często pomyślą o tym, co potencjalnemu klientowi nawet nie przyszłoby do głowy. Podpowiedzą odpowiednie rozwiązania jeśli masz w domu małe dzieci, mieszkasz przy ruchliwej i głośnej ulicy albo na uboczu i chcesz zwiększyć bezpieczeństwo przed włamaniami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne