Strona głównaWnętrzaNa co zwrócić uwagę wybierając kominek do salonu?

Na co zwrócić uwagę wybierając kominek do salonu?

Kominek stanowi serce domu. Świetnie prezentuje się praktycznie w każdym pomieszczeniu, ale nie przypadkowo zazwyczaj jest umieszczony w salonie, gdyż to właśnie tam najlepiej pełni swoją funkcję reprezentacyjną. Co warto wiedzieć wybierając kominek do salonu? Sprawdźmy.

Odpowiednie umiejscowienie kominka

To, gdzie umieścimy kominek powinno być ustalone na etapie projektowania domu. Zazwyczaj jest to centralne miejsce w domu. Uproszczając to zagadnienie można powiedzieć, że kominek jest ustawiany na wysokości komina dachowego. Niemniej jednak instalacja kominowa może być tak zaprojektowana, że kominek możemy ustalić w praktycznie dowolnym miejscu domu. Najczęściej wybór pada na salon ze względów czysto estetycznych. Współczesne kominki świetnie wpisują się w aranżację wnętrza, dlatego mało kto decyduje się na umieszczenie kominka np. w kotłowni podczas gdy widok żywego ognia za szybą kominka jest czymś co tworzy niepowtarzalny przytulny klimat.

Kominek zabudowany lub wolnostojący

Do wyboru są kominki zabudowane lub wolnostojące. Co ciekawe obie możliwości są obecnie modne i ciężko jednoznacznie wskazać, którym rodzajem kominka warto się zainteresować. Przy czym naszym subiektywnym zdaniem wyjątkowo ciekawe wydają się kominki trzyszybowe za pomocą których można obserwować ogień z trzech stron.

Wysoka wydajność i nienaganna jakość wykonania

Wybierając kominek warto zwrócić uwagę na jego parametry grzewcze oraz na to jak kominek integruje się z systemem wentylacyjnym. Szczególnie ważne jest prawidłowe wyliczenie zapotrzebowania budynku na ciepło.

Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany kominek. Z reguły można się spotkać z rozwiązaniami zbudowanymi na bazie ceramiki lub stali.

Przed zakupem zdecydowanie warto porozmawiać z kilkoma firmami sprzedającymi rozwiązania grzewcze i porównać oferowaną jakość. Ponadto warto sprawdzić jaki okres użytkowania jest objęty gwarancją. Kominy oraz systemy wentylacyjne to produkty, które z reguły charakteryzuje długoletnia gwarancja, dlatego również ten aspekt powinien być wzięty pod uwagę przy zakupie.

Naszym zdaniem poszukując nowoczesnego kominka warto zwrócić uwagę na tak zwane kominki ekologiczne, czyli kominki opalane naturalnym drewnem. Poza ekologią w takim przypadku można liczyć na dobrą wydajność energetyczną, racjonalne koszty eksploatacyjne oraz bardzo przytulny klimat we wnętrzu domu.

Więcej o kominkach w salonie na https://www.schiedel.com/pl/kominki-w-salonie/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne