Strona głównaWnętrzaJaki powinien być nowoczesny dom?

Jaki powinien być nowoczesny dom?

Nowoczesny dom kojarzy nam się przede wszystkim z walorami estetycznymi, z nowoczesnym designem i odrobiną luksusu.

Innowacje to jednak nie tylko sposób aranżacji. To również wygoda i funkcjonalność oraz elementy, które wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że coraz częściej wybierając produkty codziennego użytku, stawiają na rozwiązania ekologiczne oraz będące częścią profilaktyki zdrowotnej.

Na liście takich produktów znajdują się najczęściej:

Naczynia – nowoczesne garnki to przede wszystkim bezpieczne powłoki, bez szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do jedzenia. Bardzo dobrym wyborem są naczynia ze stali antyseptycznej. Neutralizują one działanie szkodliwych mikroorganizmów, nie przypalają się i umożliwiają gotowanie bez tłuszczu.

Odkurzacze – odkurzacze z filtrami wodnymi nie rozpylają kurzu w trakcie sprzątania, dodatkowo, nowoczesne modele odświeżają powietrze co jest dobre dla alergików. Ponadto wielofunkcyjne urządzenia oprócz odkurzania pomagają, a wręcz wyręczają domowników w wielu codziennych obowiązkach. Efekt? Sprzątanie jest szybsze, dokładniejsze, oszczędzamy czas i pieniądze za energię.

Pościele – wybierając bieliznę do spania stawiamy na naturalne materiały – nie tylko miłe w dotyku, ale również dopasowane do pory roku i nie uczulające. Bardzo często kupujemy pościele satynowe oraz z wełny wielbłądziej, które również są odpowiednie dla osób z alergiami, a tych jest niestety coraz więcej.

– Produkty zdrowotne – wśród przedmiotów codziennego użytku coraz częściej pojawiają się produkty takie jak: maty masujące, nawilżacze powietrza, klimatyzatory. Wszystko to korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Małe AGD – szczególną popularnością cieszą się tu wyciskarki do soków. Coraz częściej rezygnujemy z gotowych wyrobów wzbogacanych szkodliwymi dodatkami i sami wytwarzamy świeże soki. Wyciskarki wolnoobrotowe przeżywają teraz swój najlepszy czas i z pewnością jest to dobra zdrowa moda.

Widać, że słowo nowoczesność na przestrzeni lat zmienia swoje znaczenie. Dzisiaj to przede wszystkim ekologia, walory zdrowotne i funkcjonalne. Oczywiście estetyka wciąż jest brana pod uwagę, ale przeważają inne wartości.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne