Strona głównaBudownictwoZalety metalowych hal i magazynów przy projektowaniu budynków.

Zalety metalowych hal i magazynów przy projektowaniu budynków.

Przemysł zmienia zarówno sposoby produkcji, jak i potrzeby stawiane obiektom takim jak hale magazynowe lub produkcyjne. Czas eksploatacji takich obiektów ulega skróceniu, przez co muszą one być odpowiednio zaprojektowane, aby ułatwić ich prosty montaż.

Wynika to również z nowych możliwości, jakie dają strefy ekonomiczne. Na takich obszarach firmy działają określony czas, co wiąże się z odpowiednio przyjętymi założeniami konstrukcyjnymi. Skrócenie czasu użytkowania obiektu umożliwia zaplanowanie go pod indywidualne potrzeby linii produkcyjnej.

Zalety konstrukcji stalowych przy tworzeniu obiektów produkcyjnych

Decydując się na wybór technologii szkieletowej, firma ma możliwość dowolnego kształtowania układu ścian wewnętrznych. Takie możliwości pozwalają na wykorzystanie miejsca i zwiększenie ergonomii linii produkcyjnej. Wykonane z metalu elementy konstrukcyjne są odporne na działania wiatru i sił działających na szkielet. Zaprojektowane wzmocnienia w konstrukcji ułatwiają zwiększenie odległości pomiędzy ścianami. Usunięcie z powierzchni obiektu słupów ułatwia planowanie ciągów komunikacyjnych. Materiały zastosowane podczas budowy pozwalają zwiększyć poziom izolacji termicznej. Dzięki możliwości zastosowania prefabrykatów większość prac przy wykonywaniu takich konstrukcji odbywa się poza miejscem inwestycji. Budowa hal i magazynów z zastosowaniem konstrukcji stalowej jest dobrym rozwiązaniem dla firm szukających obiektów dopasowanych do ich potrzeb. W każdej chwili można wprowadzić modyfikacje i wykonać elementy zgodnie z indywidualnymi ustaleniami klienta. Materiały służące do wykończenia jak płyty elewacyjne i pokrycia dachowe mogą być wykonane w dowolnym kolorze oraz posiadać dowolną grubość w zależności od przyjętych parametrów w planach konstrukcyjnych.

Szybki czas montażu oraz elastyczne rozwiązania przy modernizacjach

Przygotowane przez wykonawcę prefabrykaty zmniejszają czas potrzebny na montaż. Pozwala to na szybkie rozpoczęcie produkcji lub stworzenie miejsca na magazyn. Ograniczone zostają równocześnie koszty obsługi placu budowy, ponieważ brak jest potrzeby przechowywania narzędzi i materiałów jak przy tradycyjnych technikach budowlanych.
Na plac budowy dostarczane zostają już przycięte elementy, co zmniejsza ilość prac przy instalacji. Dodatkową zaletą takich obiektów jest możliwość ich dowolnej modyfikacji. W przypadku zmiany lub rozwoju firmy łatwo jest dobudować kolejny obiekt, zwiększając powierzchnię użytkową. Takie same możliwości daje również przestawianie ścian działowych i dostosowywanie ich do aktualnych potrzeb.

Konstrukcja hal stalowych pozwala skrócenie czasu powstawania takich obiektów. Odpowiednio zaprojektowane umożliwiają zwiększenie przestrzeni użytkowej dzięki usunięciu słupów podpierających. Montaż gotowych elementów ułatwia prowadzenie prac na miejscu inwestycji. Ustalenie potrzeb inwestora pozwala na dopasowanie wszystkich parametrów technicznych zwiększających efektywność wykorzystania powierzchni. Sam obiekt ma również duży potencjał co do późniejszej jego rozbudowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne