Strona głównaUncategorizedFirma do przeprowadzki

Firma do przeprowadzki

Jednych przysparza o dreszcze, inni wręcz uwielbiają takie sytuacje – jedno jest pewne przeprowadzka to zadanie która wzbudza emocje. Można ją wykonać na własną rękę, ale warto rozważyć usługę wykonania przeprowadzki przez firmę zewnętrzną.

Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Do wyboru mamy usługi firmy transportowej lub takiej, która specjalizuje się w przeprowadzkach. Przy pierwszej opcji, można liczyć jedynie na przetransportowanie dobytku. Nie ma tu mowy o pomocy w pakowaniu, zabezpieczaniu rzeczy do transportu. Należy również wcześniej przygotować kartony, taśmy, folie bąbelkowe. Z pewnością jest to tańsza opcja, lecz na pewno mniej wygodna. Jeśli chcemy uniknąć tych obowiązków, lepiej zaufać profesjonalistom, którzy nie dość, że zapakują i rozpakują przewożone rzeczy, to również doradzą i rozplanują cała operację.

Jak znaleźć odpowiednią firmę specjalizującą się w przeprowadzkach,  na co należy zwrócić uwagę?

Najprostszym sposobem będzie wyszukanie firmy w Internecie np. poprzez wpisanie w wyszukiwarce hasła: przeprowadzki Warszawa.  Z pewnością dobierając wykonawcę warto sprawdzić opinie w Internecie. Jeśli istnieje taka możliwość można też zasięgnąć opinii znajomych. Doświadczenie oraz dysponowanie dużym samochodem dostawczym to elementy które najczęściej podlegają ocenie w przypadku doboru firmy do przeprowadzki.

Jeśli już skontaktujemy się z firmą pomagającą w przeprowadzkach, koniecznie trzeba zapytać o ubezpieczenie. Można zapytać o ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego, a gdy powierzone do przeprowadzki rzeczy są cenne dobrze jest, gdy firma ma wkupioną polisę All Risk (ubezpieczenie transportowanych przedmiotów).

Zawsze należy podpisać odpowiednią umowę, lepiej unikać firm, które niechętnie podchodzą do tego obowiązku. Jeśli do przewozu przekazujemy cenne rzeczy (np. antyki), dobrze jest wyszczególnić na umowie listę przewożonych rzeczy, a bardziej przezorni mogą zrobić nawet zdjęcia przedmiotów. Umowa oraz dokumentacja fotograficzna będzie niepodważalną podstawą ewentualnej reklamacji.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Każda przeprowadzka musi być dobrze przemyślana i należy ją zaplanować z wyprzedzeniem – nie ma sensu odstawiać momentu pakowania na ostatnią chwilę. Dobrze jest posegregować rzeczy wg wartości, ciężaru czy delikatności. Wszystko trzeba dobrze opisać, aby po dotarciu na nowe miejsce, łatwo było odnaleźć najpotrzebniejsze rzeczy. Oznaczyć trzeba także delikatne rzeczy, aby było wiadomo, że z danymi kartonami należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością.

Zawsze najgorzej pakuje się małe rzeczy. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się w woreczki strunowe, małe pudełka itp. aby uniknąć zgubienia. Doskonale, gdy spakujemy w jednym kartonie wszystkie rzeczy potrzebne na pierwszą noc – wtedy do rozpakowywania możemy przystąpić na następny dzień, gdy nabierzemy nowej energii.

Podsumowując, powszechnie wiadomo że przeprowadzka to kłopotliwy obowiązek. Brak odpowiedniego pojazdu oraz problem z przeniesieniem mebli to główne problemy na jakie skarżą się osoby przeprowadzające się samodzielnie. Czy zatrudnienie firmy przeprowadzkowej to dobre rozwiązanie? Naszym zdaniem często jest to po prostu konieczność. Wygoda jaką uzyskujemy wybierając usługi takiej firmy jest nie do ocenienia. Z pewnością zgodzą się z tą tezą wszyscy Ci, którzy mają przeprowadzki już za sobą i przekonali się na własnej skórze jak bardzo kłopotliwe jest przeniesienie się do nowego miejsca zamieszkania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne