Strona głównaBudownictwoPłytki stosowane w warsztatach

Płytki stosowane w warsztatach

W niektórych pomieszczeniach występują tzw. powierzchnie problematyczne. O czym mowa? Takim określeniem nazywamy miejsca w których podłoże jest narażone na intensywne użytkowanie. Mówiąc o intensywnym użytkowaniu mamy na myśli duży nacisk na powierzchnię lub stosowanie substancji, które mogą powodować uszkodzenia na powierzchni zwykłego parkietu.

W jakich miejscach możemy się spotkać z problematycznymi powierzchniami podłogowymi? Najlepszym przykładem są warsztaty samochodowe. Podczas codziennej pracy w warsztacie podłoga jest narażona na upadki narzędzi, nacisk wielotonowych maszyn oraz zabrudzenia powodowane przez smary, oleje i inne substancje o odczynie kwasowym lub zasadowym. W przypadku warsztatów samochodowych dodatkowym czynnikiem wpływającym na uszkodzenia podłoża jest duży nacisk na podłogę ze strony samochodów. W przypadku samochodów osobowych kwestia ta jest zwykle mniej problematyczna, natomiast w warsztatach specjalizujących się w obsłudze samochodów dostawczych lub ciężarowych odpowiednie podłoże jest niezbędne.  Innym miejscem, w którym występuje powierzchnia problematyczna mogą być hale magazynowe i produkcyjne. W przypadku magazynów towar umieszczony na kilkunastometrowych rusztowaniach z reguły ma kilkutonową wagę. Natomiast w przypadku hal produkcyjnych maszyny lub nawet całe linie produkcyjne to elementy które często przekraczają wagę samochodu osobowego.

Odpowiednie płytki warsztatowe Białystok przystosowane do powierzchni problematycznych przeszły restrykcyjne testy pod dużymi obciążeniami. Przykładowy test któremu zostają poddane płytki klinkierowe polega na zwiększaniu siły nacisku równą 1000N co każdą sekundę. Siła na poziomie 1000 N odpowiada równowartości 100 kilogramów. Zależność wytrzymałości płytki i jej grubości jest jednoznaczna. Czym grubsza powierzchnia płytki tym większa siła musi zostać zastosowana by doprowadzić do jej uszkodzenia. Płytki dla powierzchni przemysłowych powinny mieć co najmniej 16,20 mm grubości. Można również wykonać płytki do najbardziej wymagających powierzchni osiągające nawet 30 mm grubości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne