Strona głównaWnętrzaFirany w zależności od wnętrza

Firany w zależności od wnętrza

Firany stanowią ważny element wystroju pomieszczenia. Inaczej należy zaaranżować oprawę okna w małym pokoju a trochę inaczej w większych pomieszczeniach. Inne firany pasują do pokoiku dziecięcego a jeszcze inne będą odpowiednie w sypialni, salonie czy w biurze. Sklepy z firanami oferują setki różnorodnych wzorów. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i wybrać odpowiedni wzór? Podpowiadamy jakie firanki wybrać w zależności od pomieszczenia. 

Małe wnętrza

Jeśli mówimy o niewielkim pokoju to warto wybrać coś co zasłoni okno przed wzrokiem sąsiadów jednocześnie pozwoli na swobodny dopływ światła. Sprawdzą się tutaj firany w jasnych kolorach. Odpowiednio wybrane firanki powinny rozjaśnić wnętrze i nadać mu przytulnego klimatu.

Salon 

Firany w salonie stanowią jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych. Dobrze zaaranżowane okno potrafi niemal całkowicie odmienić chrakter wnętrza. Dobrze dobrane firany prezentują się świetnie zarówno w klasycznych wnętrzach jak i w nowoczesnych pomieszczeniach. Śmiało można powiedzieć że firanki stanowią ponadczasowy element dekoracyjny. Zastosowanie grubszych, pogiętych tkanin pozwala nadać przytulnej atmosfery surowym minimalistycznym wnętrzom, natomiast proste wzory świetnie podkreślają nowoczesny styl. Do tego dochodzi kwestia dopływu światła. To właśnie dzięki firanom możemy zamienić jasne prześwietlone pomieszczenie w ciemny chłodny zakątek lub wprost na odwrót nadać ciepłego charakteru. Gra świateł wykonana za pomocą firan potrafi zdziałać cuda i odmienić każde wnętrze.

Sypialnia

Sypialnia jest tym wnętrzem w którym chcemy mieć poczucie intymności i delikatnie romantycznego klimatu. Tutaj zdecydowanie warto pomyśleć o lekkich zwiewnych firnkach sięgających do samego dołu okien tak aby przepuszczały światło jednoczesnie zasłaniając całość okna. W połączeniu z odpowiednimi zasłonami i karniszem firana potrafi stworzyć bajkowy klimat w każdej sypialni.

Kuchnia

W przypadku kuchni polecamy proste minimalistyczne wzory spełniające przede wszystkim swoją funkcję użytkową.

Więcej na temat doboru firanek w zależności od rodzaju pomieszczenia znajdziecie Państwo na: https://kasandra.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne