Strona głównaWnętrzaCzym charakteryzuje się styl boho?

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho jest zdecydowanie na topie i coraz częściej jest widziany w nowoczesnych wnętrzach. Wychodząc temu naprzeciw poniżej opisujemy czym się charakteryzuje się ten styl urządzania wnętrz.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho to połączenie nonszalancji, naturalności oraz wygody. Mile widziane jest łamanie standardowych wzorców oraz odważne niemal ekscentryczne wybieranie kolorów. Tutaj liczy się odrzucenie wypracowanych standardów i konwenansów na rzecz nieskrępowanej swobody, zabawy kolorami oraz naturalnością. Podstawą są wyraziste wzory, inspiracja orientem, naturalność, roślinność i to wszystko przecięte energetycznymi intensywnymi kolorami. Trzeba przyznać, że brzmi to jak mieszanka wybuchowa, ale wbrew pozorom nie jest to styl, w którym energetyczność bierze górę nad naturalnością i harmonią. Boho to co prawda trochę większy przepych niż to co możemy spotkać w stylu skandynawskim jednak z zachowaniem bardzo dużego poszanowania dla naturalności.

W stylu boho nie może zabraknąć dekoracyjnych dodatków. Wnętrza w stylu boho są wyposażone w bardzo osobiste przedmioty np. pamiątki z podróży, osobiste fotografie lub po prostu przedmioty nawiązujące do różnych kultur. Śmiało sprawdzą się tutaj orientalne dywany, arabeski, ludowe hafty, rękodzieło oraz panele ścienne. Bogactwo materiałów jest tak do siebie dopasowane, że całość jest czymś wyjątkowym. Styl boho jest daleko od kiczu oraz braku gustu. Jest to styl, w którym bogactwo wzorów i barw nadbiera zupełnie nowego znaczenia.

Meble w stylu boho

Meble w stylu boho są starannie zdobione i zaprojektowane z zwróceniem uwagi na każdy drobny szczegół. Widać tutaj zarówno inspiracje stylami kolonialnymi jak i nieco bardziej minimalistyczne formy. Sprawdzają się żywe, jaskrawe kolory. Obok takich mebli bezpretensjonalnie można postawić lekkie elementy z rattanu lub wikliny. Mile widziane są miękkie pufy, sofy i podduchy, które nadają przytulności. Meble w stylu boho są nieoczywiste, nietypowe i często odważne. Przykłady starannie wykonanych mebli w stylu boho można znaleźć na https://nodedeco.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne