Strona głównaWnętrzaCzy obrus z haftem sprawdzi się na święta?

Czy obrus z haftem sprawdzi się na święta?

Domowe przyjęcia z okazji świąt to ważny element polskiej tradycji i jednocześnie doskonała okazja do budowania silnych rodzinnych więzi. Organizacja tego typu spotkań zwykle zajmuje sporo czasu, co wiąże się nie tylko z koniecznością przygotowania rozbudowanego menu, ale i dopasowanej do konkretnej okazji dekoracji stołu, której kluczowym elementem jest obrus. Czy obrusy haftowane będą dobrym wyborem na święta? Jakie ich kolory sprawdzą się podczas tego typu uroczystości?

Efektowne zdobienia obrusów

Szukając atrakcyjnego nakrycia stołu na święta, możemy wybierać pomiędzy obrusami haftowanymi, dekorowanymi barwnymi nadrukami lub sięgnąć po nakrycie jednokolorowe, pozbawione znaczących dekorów, ewentualnie uzupełnione ozdobnym mankietem lub innym subtelnym wykończeniem. Różnorodność dostępnych na rynku produktów jest tak duża, że nikt nie powinien mieć najmniejszych trudności w znalezieniu nakrycia dopasowanego do własnych estetycznych upodobań. Niemniej jednak obrusy haftowane, zwłaszcza ich wersje zdobione symbolami w jednoznaczny sposób kojarzącymi się z określonymi świętami, na przykład z Bożym Narodzeniem lub Wielkanocą, wydają się jednym z najlepszych wyborów. Oczywiście wiele zależy od materiału użytego do przygotowania takiego nakrycia, ale dodatek nawet niewielkiego haftu, w znaczący sposób podnosi jego wizualną atrakcyjność.

Nakrycia białe czy kolorowe

Podczas świąt, zgodnie z tradycją, do nakrycia stołu wykorzystuje się obrusy białe, ewentualnie ecru. W praktyce jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgać również po ich inne wersje kolorystyczne. W sprzedaży znaleźć można m.in. efektownie prezentujące się obrusy haftowane żółte, beżowe, szare, a nawet granatowe. Wybór konkretnego modelu zależy oczywiście od indywidualnych upodobań danej osoby oraz stylu, w jakim chce przygotować świąteczną aranżację stołu. Jeśli zależy Ci na zachowaniu wierności tradycji, najlepszym wyborem wciąż jest biały obrus z haftem, ewentualnie innym rodzajem subtelnego zdobienia, najlepiej o jasnej kolorystyce, które zbyt mocno nie rzuca się w oczy, zwłaszcza na białym tle nakrycia.

Zakup atrakcyjnie zdobionego, haftowanego obrusu w kolorze białym to sprawdzony sposób na klasyczną dekorację świątecznego stołu. Takie nakrycie sprawdzi się również przy wielu innych uroczystościach, na przykład podczas organizacji imprez urodzinowych, okrągłych jubileuszy czy wszelkiego typu rocznic. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto kupić haftowany, atrakcyjnie prezentujący się, biały lub kolorowy obrus na święta, odpowiedź jest jedna. Oczywiście, że tak!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne