Posadzki wibroprasowane z reguły są używane jako posadzki przemysłowe w budynkach wielko powierzchniowych. Cieszą się dużą popularnością na całym świecie ze względu na swoje praktyczne właściwości – są estetyczne, cena położenia nie jest wygórowana oraz są łatwe w czyszczeniu. Co jeszcze warto wiedzieć o posadzkach wibroprasowanych?

Posadzki wibroprasowane świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach

Posadzki wibroprasowane są wykorzystywane w dużych budynkach użyteczności publicznej – np. w galeriach handlowych. Czasami również w magazynach oraz na halach produkcyjnych. Jest tam możliwe wykorzystanie płytek wibroprasowanych ze względu na ich dużą solidność i wytrzymałość.

Dlaczego warto postawić na posadzki wibroprasowane?

Wibroprasowanie polega na układaniu płytek jednocześnie wraz z betonowym podkładem. Wszystko odbywa się w jednym momencie co sprawia, że fuga i płytka wiążą się w tym samym czasie. W efekcie ceramika i podłoże lepiej do siebie przylegają. W rezultacie posadzka jest nieco bardziej wytrzymała. Dlatego też metoda wibroprasowana jest użytkowana w miejscach narażonych na intensywną eksploatacje i duże obciążenia.

Metoda ta nazywana jest wibroprasowaną, gdyż po wykonanym układaniu płytek wykonuje się tak zwane zawibrowywanie w celu wyrównania płytek. Jest to innowacyjna i przełomowa metoda, dzięki której posadzka jest niemal idealnie równa płaska co ma niebagatelne znaczenie w w kwestiach związanych z estetyką. Jednocześnie pozytywnym „skutkiem ubocznym” jest wzmocnienie posadzki dzięki czemu świetnie daje sobie radę z dużymi obciążeniami.

Kolejną zaletą wibroprasowania jest oszczędność czasu. Jest to bardzo efektywna metoda dzięki której można w ciągu kilku godzin obsadzić posadzką dużo większy obszar niż w przypadku tradycyjnych metod.

Na koniec warto dodać, że posadzki wibropasowane bardzo łatwo utrzymać w czystości. Czyszczenie może być dokonywane zarówno ręcznie jak i przy pomocy przemysłowych maszyn czyszczących.

Podsumowując, posadzki wibroprasowane to znakomite rozwiązanie wszędzie tam gdzie od posadzki wymagamy dużej odporności, solidności oraz jednocześnie nie chcemy kompromisu związanego z utratą estetyki. Posadzka wibroprasowana to rozwiązanie, które pozwala zachować najwyższe standardy estetyczne oraz wytrzymałościowe.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.