Strona głównaBudownictwoCo warto wiedzieć o posadzkach wibroprasowanych?

Co warto wiedzieć o posadzkach wibroprasowanych?

Posadzki wibroprasowane z reguły są używane jako posadzki przemysłowe w budynkach wielko powierzchniowych. Cieszą się dużą popularnością na całym świecie ze względu na swoje praktyczne właściwości – są estetyczne, cena położenia nie jest wygórowana oraz są łatwe w czyszczeniu. Co jeszcze warto wiedzieć o posadzkach wibroprasowanych?

Posadzki wibroprasowane świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach

Posadzki wibroprasowane są wykorzystywane w dużych budynkach użyteczności publicznej – np. w galeriach handlowych. Czasami również w magazynach oraz na halach produkcyjnych. Jest tam możliwe wykorzystanie płytek wibroprasowanych ze względu na ich dużą solidność i wytrzymałość.

Dlaczego warto postawić na posadzki wibroprasowane?

Wibroprasowanie polega na układaniu płytek jednocześnie wraz z betonowym podkładem. Wszystko odbywa się w jednym momencie co sprawia, że fuga i płytka wiążą się w tym samym czasie. W efekcie ceramika i podłoże lepiej do siebie przylegają. W rezultacie posadzka jest nieco bardziej wytrzymała. Dlatego też metoda wibroprasowana jest użytkowana w miejscach narażonych na intensywną eksploatacje i duże obciążenia.

Metoda ta nazywana jest wibroprasowaną, gdyż po wykonanym układaniu płytek wykonuje się tak zwane zawibrowywanie w celu wyrównania płytek. Jest to innowacyjna i przełomowa metoda, dzięki której posadzka jest niemal idealnie równa płaska co ma niebagatelne znaczenie w w kwestiach związanych z estetyką. Jednocześnie pozytywnym „skutkiem ubocznym” jest wzmocnienie posadzki dzięki czemu świetnie daje sobie radę z dużymi obciążeniami.

Kolejną zaletą wibroprasowania jest oszczędność czasu. Jest to bardzo efektywna metoda dzięki której można w ciągu kilku godzin obsadzić posadzką dużo większy obszar niż w przypadku tradycyjnych metod.

Na koniec warto dodać, że posadzki wibropasowane bardzo łatwo utrzymać w czystości. Czyszczenie może być dokonywane zarówno ręcznie jak i przy pomocy przemysłowych maszyn czyszczących.

Podsumowując, posadzki wibroprasowane to znakomite rozwiązanie wszędzie tam gdzie od posadzki wymagamy dużej odporności, solidności oraz jednocześnie nie chcemy kompromisu związanego z utratą estetyki. Posadzka wibroprasowana to rozwiązanie, które pozwala zachować najwyższe standardy estetyczne oraz wytrzymałościowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne