Strona głównaWnętrza7 pomysłów na kuchnię

7 pomysłów na kuchnię

Kuchnie ewoluowały bardzo przez lata. Po znalezieniu tylko w tylnej części domu, dzisiejszy projekt kuchni zabiera kuchnię w tle. Wyzwaniem dla projektowania kuchni jest stworzenie bardziej otwartej kuchni, która jest częścią jadalni, pokoju rodzinnego lub świetnego pokoju.

Decydując o tym, jak zaprojektować swoją kuchnię, musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy jak: czy twoja kuchnia ma wyspę? Czy będzie to styl nowoczesny czy tradycyjny? Jakie urządzenia będą potrzebne do nowego projektu kuchni? Jakiego rodzaju projekt oświetlenia?

1. Kuchnia jako “Wielki pokój”

Niezależnie od tego, czy przeprojektowujesz istniejącą kuchnię, czy planujesz nową kuchnię w nowym domu, pamiętaj o pewnych kwestiach związanych z projektowaniem, takich jak włączenie do wyspy lub półwyspu jako część projektu kuchennego. Mogą one służyć do łączenia kuchni z pobliską jadalnią lub pokojem rodzinnym, tworząc tym samym “wspaniały pokój”. Wyspa kuchenna lub półwysep pozwoli kucharzowi utrzymywać wizualny i konwersacyjny kontakt z członkami rodziny lub gośćmi w sąsiedniej rodzinie lub jadalni.

2. Utwórz zadaszenie kuchni

Aby dać kuchni kilka widocznych granic bez blokowania widoków, należy utworzyć baldachim kuchni. Również wysoki sufit w kuchni może stworzyć wrażenie przestronności.

3. Wykorzystanie koloru szafki kuchennej do ustawienia odcienia wzornictwa kuchennego

Szafki kuchenne pomogą nadać ton całemu pomieszczeniu. Wybór drewna wpłynie na ogólny wygląd twoich szafek. Aby uzyskać lekki wygląd, użyj jasnego drewna, takiego jak jesion, buk, brzoza, dąb, klon lub kasztan. Dla średniego zasięgu wybierz wiśnia. Do ciemniejszych kuchni wybierz drewno, które ma trochę koloru.

4. Zaplanuj użycie szafek i szuflad w nowym projekcie kuchni

Zaplanuj w projekcie kuchennego projektu, w jaki sposób będą używane szafki i szuflady oraz ile miejsca i miejsca będą potrzebne, zanim zaczniesz nowy projekt kuchni. Pierwszą rzeczą, którą należy zbadać, jest powierzchnia przeciwległa. Zobacz, gdzie włożysz wszystko do swojej kuchni i gdzie w nowym projekcie kuchni te rzeczy pójdą w nową przestrzeń. Czy będzie więcej niż jedna osoba gotująca na raz. Jeśli tak, czy będzie wystarczająco dużo miejsca dla dwóch kucharzy w kuchni, aby mogli razem pracować?

5. Użyj projektu kuchni typu galera

Jeśli chodzi o rozwiązania przeciwstawne, wielu projektantów kuchni zgadza się, że projekt typu kuchennego jest najlepszy pod względem wydajności dzięki pojedynczemu przejściu i licznikom po obu stronach, co ułatwia obracanie się, aby przejść od zlewu do zakresu gotowania.

6. Podblatowe oświetlenie kuchenne

Oświetlenie kuchni może być pomijanym obszarem projektowania kuchni. Nawet jeśli kuchnia ma ogólnie dobre oświetlenie, obszary kontuaru mogą być nieco ciemne. Dla tych obszarów oświetlenie pod gabinetem może zapewnić więcej światła do pracy. Dzięki zastosowaniu prostych plam lub lamp fluorescencyjnych mniejsza kuchnia może wyglądać na większą.

7. Patrząc na blaty

Granit, marmur i wapień są popularnymi materiałami naturalnymi do zastosowania w blatach dostępnych w wielu kolorach. Blaty kuchenne z płytek ceramicznych są uniwersalne, praktyczne, a także dostępne w wielu kolorach, a także wielu kształtach, wzorach i wykończeniach. Stałe blaty powierzchni zapewniają bezproblemową powierzchnię akrylową. Stałe powierzchnie mają również prawie nieograniczone kolory, wzory i style, a także są odporne na plamy i żar. Blaty laminowane są tańsze, ale nie zbudowane, aby przetrwać. Blaty betonowe znane są z wszechstronności, a także wytrzymałości. Blaty drewniane są długotrwałe i łatwe do czyszczenia i naprawy, ale drewno nie wytrzyma ekspozycji na wodę i chemię gospodarczą. Blaty ze stali nierdzewnej nie mają elegancji granitu ani płytek. Blaty te nie chłoną plam, ale łatwo się zarysowują.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne