Strona głównaMebleSofa z funkcją spania

Sofa z funkcją spania

Wchodząc na stronę internetową sklepu meblowego, można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Dostosowują one swoją ofertę do wymagań i gustów klientów, a te jak wiadomo są najróżniejsze. Jeden szuka czego eleganckiego, inny stawia na prostotę.

Student chce tanio umeblować swoją kawalerkę, a szef dużej, międzynarodowej firmy postawi na pokazanie swojego statusu, kupując najdroższe meble z najlepszych materiałów. To także różne gusta. Możesz lubić bardziej spokojne klimaty stylu skandynawskiego, który wyróżnia się prostotą i elegancją. Dominuje w nim kolor biały, szczególnie na ścianach i podłodze. A może przepadasz za mocnymi kolorami i lubisz błysk? Z pewnością zainteresują Cię wnętrza glamour, w których dominują róż i fiolet w najróżniejszych odmianach. Dużo zwolenników ma także styl klasyczny, ale zdecydowana większość ludzi nie przywiązuje takiej wagi do stylowości. Bardziej patrzą na kolory mebli, ich wygodę oraz funkcjonalność. Nie inaczej jest z sofami, które pełnią różne role w mieszkaniach i domach Polaków. W kawalerkach to połączenie dwóch funkcjonalności: zwykłego dziennego użytkowania (siedzenia przy telewizorze lub książce) i spania w nocy. Właśnie o wyborze sofy do kawalerki będzie poświęcony następny akapit.

 

Praktyczna sofa z funkcją spania

Umeblowanie kawalerki to prawdziwe wyzwanie. Jak na trzydziestu metrach kwadratowych zmieścić sypialnie, salon i jadalnie? Trzeba rozsądnie gospodarować każdym centymetrem i wybierać meble wielofunkcyjne. Przy stole możemy jeść, ale również pracować jak przy biurku. Z kolei sofa to nie tylko siedzisko w czasie dnia, ale także łóżko w nocy. Dlatego wybór sofy do kawalerki jest stosunkowo prosty: musi mieć funkcjonalność spania, bo inaczej się nie sprawdzi. Bo jak pomieścić w tak małym mieszkaniu sofę lub kanapę, a do tego łóżko. Dlatego jedynym wyborem do kawalerki jest sofa z funkcją spania i pojemnikami na pościel. Musimy sprawdzić jej wygodę siedzenia jak i spania. Najlepiej, żeby zrobili to wszyscy domownicy (podejrzewam, że w kawalerce nie będzie ich za dużo ;). Z jakiego powodu? Otóż wygoda w użytkowaniu sofy wiąże się z naszym wzrostem. Osoby niskie i średniego wzrostu nie będą potrzebowały głębokich siedzisk, ponieważ udo znajdzie oparcie nawet przy tych płytkich. Z kolei osoba, która mierzy 190 centymetrów, będzie wolała sofę z głębokim siedziskiem. Jeśli różnimy się znacznie wzrostem, to warto żeby wszyscy sprawdzili, czy dana sofa z funkcją spania lub kanapa jest wystarczająco wygodna dla nich. Oprócz siedzisk ważna jest wysokość poduszek w oparciu, tak żeby cały kręgosłup znalazł w nich wsparcie. Inaczej możemy nabawić się bólu pleców.

Jesteś szczęśliwym właścicielem psa, kota lub innego zwierzątka, które biega po mieszkaniu i wchodzi na kanapę, sofę czy krzesła? A może Twoje kilkuletnie dzieci mają duży talent artystyczny i uwielbiają dekorować mieszkanie farbami i mazakami? Kupując sofę koniecznie zwróć uwagę na to, czy tapicerka jest łatwa do czyszczenia. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Taka sofa zdecydowanie dłużej Ci posłuży, a w dodatku będzie w zdecydowanie lepszym stanie. Takie rozwiązanie sprawdza się również dla osób, które nie mają dzieci i zwierzaków. Każdemu od czasu do czasu zdarza się coś rozlać np. kieliszek z winem. Będziemy spokojniejsi z tapicerką łatwiejszą do wyczyszczenia.

Wybór sofy do małych mieszkań niesie za sobą duże ograniczenia. Musimy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, żeby nie okazało się, że sofa zajmuje za dużo miejsca, szczególnie po rozłożeniu jej do spania. Jeśli mamy to z głowy to możemy przejść do wyboru odpowiedniej kolorystyki i stylu. To nam mocno zawęża wybór. I wtedy możemy skupić się na wygodzie sofy. Czy jest odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, czy nie jest za miękka albo za twarda. Twardsze będą dobre do siedzenia, a te miększe mogą być również wygodne przy leżeniu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne