Strona głównaBudownictwoRzeczoznawca majątkowy z Poznania

Rzeczoznawca majątkowy z Poznania

Do wszelkich czynności prawnych dotyczących nieruchomości takich jak zawieranie umowy kupna – sprzedaży, postępowanie spadkowe w sądzie, lub do celów podatkowych, potrzebny jest operat szacunkowy określający aktualną wartość nieruchomości.

Uprawnienia do sporządzania takiego dokumentu urzędowego mają  jedynie rzeczoznawcy majątkowi, wpisani do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych, prowadzonego przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Tacy specjaliści mogą wyceniać nieruchomości takie jak domy i mieszkania gotowe lub w realizacji, lokale użytkowe biurowe i handlowe, jak również grunty rolne czy pod zabudowę. Wycena rzeczoznawcy majątkowego jest głównym i niepodważalnym źródłem informacji o aktualnej realnej wartości nieruchomości.

Doradztwo

Rzeczoznawca majątkowy z Poznania, świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Oprócz sporządzania wycen, prowadzi również fachowe doradztwo w zakresie różnego typu inwestycji. Przede wszystkim wykonuje badanie i dokładną analizę rynku nieruchomości. Na tej podstawie można określić opłacalność zakupu, rozpoczęcia budowy a także negocjować ceny. Doradztwo dotyczy również pozyskiwania informacji na temat stanu prawnego domu, mieszkania, czy gruntu. Jest to ważne przed podjęciem decyzji nabycia lub zainwestowania w budowę. Jeśli przedmiot transakcji ma kilku współwłaścicieli, albo obciążony jest jakimiś wierzytelnościami, podpisanie umowy wiąże się ze sporym ryzykiem. Warto więc zasięgnąć opinii rzeczoznawcy, aby wyeliminować takie zagrożenie.

Rozliczenia finansowe

Rzeczoznawca majątkowy z Poznania wykonuje również wycenę dla potrzeb fiskalnych. Ustalana przez niego wartość nieruchomości jest podstawą do naliczania kwoty podatku gruntowego lub od nieruchomości. Wycena służy też do dokonywania rozmaitych operacji księgowych takich jak obliczanie amortyzacji, sprawozdania finansowe itp. Przydaje się również przy wszelkiego typu rozliczeniach majątkowych, zabezpieczeniach kredytowych oraz w przekazywaniu darowizny.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne