Strona głównaBudownictwoPrzygotowanie betonu we własnym zakresie.

Przygotowanie betonu we własnym zakresie.

Realizacja wielu inwestycji budowlanych, wymaga dostępu do betonu. Jest to jeden z podstawowych materiałów budowlanych, bez którego niejednokrotnie trudno się obejść. Jeśli będą to nieduże ilości, to przygotowanie betonu we własnym zakresie nie powinno sprawiać większych trudności. Wystarczy własna betoniarka i problem w zasadzie z głowy. Gorzej, jeśli potrzebujemy jednorazowo dość sporej ilości. Na przykład całego metra sześciennego na raz. W takim przypadku, trzeba będzie skorzystać z usług betoniarni, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Można jednak tego uniknąć. Jeśli posiadamy w firmie dużą ładowarkę kołową, można kupić do niej odpowiednią łyżkę z mieszalnikiem do betonu.

Czy łyżka z mieszalnikiem pozwoli na przygotowanie betonu we własnym zakresie?

Jest to narzędzie, zaprojektowane z myślą o tym, aby przygotowanie betonu we własnym zakresie, bezpośrednio na placu budowy, było jak najbardziej możliwe. Tego typu łyżka z mieszalnikiem jest doskonałym uzupełnieniem funkcjonalność każdej ładowarki. Prawidłowo dopasowana do rodzaju posiadanej maszyny, nie będzie sprawiać żadnych trudności eksploatacyjnych. Nie będzie też stanowić poważniejszego obciążenia dla samej ładowarki. Jednocześnie będzie gwarantować konkretne korzyści. Najważniejsze zaś jest tutaj bez wątpienia przygotowanie betonu we własnym zakresie. W dodatku w takiej ilości w jakiej jest potrzebny i wtedy kiedy jest potrzeby. Samo przygotowanie betonu będzie zajmować około 30 minut, a więc względnie krótko. Jednym słowem tak, łyżka z mieszalnikiem pozwoli na przygotowanie betonu we własnym zakresie.

Korzyści płynące z posiadania łyżki z mieszalnikiem.

Najważniejszą kwestią jest tutaj oczywiście to, iż przygotowanie betonu we własnym zakresie będzie nie tylko możliwe, ale także przystępne cenowo i szybkie w realizacji. To jednakże nie jedyne korzyści płynące z posiadania własnej łyżki z mieszalnikiem do betonu. Poniższa lista pokazuje najważniejsze zalety tego typu sprzętu do naszej ładowarki.

  • Możliwość przygotowania betonu we własnym zakresie, bezpośrednio na placu budowy.
  • Relatywnie niski koszt przygotowania betonu, w porównaniu do betoniarki, czy betonu zamawianego z betoniarni
  • Możliwość przygotowania betonu suchego, półsuchego i mokrego.
  • Możliwość jednoczesnego mieszania betonu i przemieszczania ładowarki. W trakcie mieszania można ładowarką już kierować się w miejsce, gdzie beton będzie potrzebny.
  • Łyżka z mieszalnikiem, pozwala zarówno na przygotowanie betonu, jak i na jej wykorzystywanie do standardowych działań, czyli do załadunku materiałów sypkich.
  • Możliwość montowania jednej łyżki z mieszalnikiem na różnych maszynach. W tym celu należy do każdej maszyny dokupić płytę adaptacyjną dopasowaną do łyżki.

Oczywiście jeśli się dobrze przyjrzeć, to z perspektywy każdego przedsiębiorcy, możliwe będzie znalezienie jeszcze kilku zalet, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Czy warto inwestować z mieszalnik do betonu?

To będzie oczywiście zależne od wielu kwestii. Przede wszystkim od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorstwa. Czasami, większe ilości betonu są potrzebne rzadko. Na tyle rzadko, iż zakup własnej łyżki z mieszalnikiem będzie nieuzasadniony. Jeśli jednak takie sytuacje maja miejsce stosunkowo często, warto tego typu inwestycję przeanalizować. Przygotowanie betonu we własnym zakresie, w takim wypadku będzie wyjątkowo korzystne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne