Strona głównaBudownictwoBudowa konstrukcji stalowych

Budowa konstrukcji stalowych

Budowa hal przemysłowych wymaga specjalnego podejścia gdyż mówimy o budynku wielkopowierzchniowym. Do realizacji tego rodzaju inwestycji zazwyczaj stosuje się konstrukcje stalowe. Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej? Zapraszamy do lektury.

To co należy do zalet budowy za pomocą technologii stalowych to czas, trwałość i koszt realizacji a więc trzy najważniejsze czynniki dla inwestora. Zastosowanie konstrukcji stalowych to głównie wielkopowierzchniowe magazyny i hale produkcyjne. Branże, które często interesują się takim rozwiązaniem to handel, przemysł, sport oraz rolnictwo a więc hale sprawdzają się wszędzie tam gdzie po prostu potrzebna jest duża powierzchnia użytkowa.

Praca nad budową hali przemysłowej wymaga utworzenia projektu przewidującego potrzebne moduły stalowe oraz sposób ich połączenia. Elementy z których składa się hala stalowa są prefabrykowane co pozwala zachować jednolitość materiału. Elementy stalowe są łączone za pomocą nitów oraz śrub samowiercących. Faza produkcyjna niemal w całości odbywa się w fabryce firmy wykonawczej.  Realizacja przenosi się na plac budowy dopiero gdy zostaną tam dostarczone gotowe elementy. Połączenie modułów utworzonych w fabryce na przygotowanym fundamencie to główne zadanie na terenie budowy. Ponadto, dochodzą prace wykończeniowe do których należy wykonanie pokrycia dachu oraz wyposażenie budynku w materiały izolacyjne. Stosowane materiały izolacyjne wiele nie różnią się od tych znanych z tradycyjnych budów. Może to być styropian lub wełna mineralna. Kolejnym etapem są wykończenia elewacyjne. Tutaj również panuje swojego rodzaju dowolność gdyż dobrze sprawdza się zarówno tynk, drewno jak i ceramika. Oczywistym etapem budowy jest podłączenie instalacji wodnej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Ponadto na głowie inwestora zostają sprawy związane z dokumentacją takie jak pozwolenie na budowę oraz dostosowanie się do warunków zabudowy.

Podsumowując, skorzystanie z alternatywy jaką jest budowa konstrukcji stalowych to interesująca alternatywa dla przedsiębiorców poszukujących rozwiązań w zakresie budowy budynków wielkopowierzchniowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne