Korki zatykające

Korki zatykające to niezbędny element podczas przeprowadzania prac konserwujących w obrębie rur kanalizacyjnych. Do czego tak naprawdę służą? Czym charakteryzują się korki zatykające? Zapraszamy do lektury

Do czego służą pneumatyczne korki zatykające?

Zablokowany studzienki lub rury kanalizacyjne potrzebują stałych przeglądów technicznych. Podczas wykonywania wspomnianych prac serwisowych niezbędne jest użycie korków zatykających. Dzięki nim można szybko i w stosunkowo mało inwazyjny sposób udrożnić rury lub kanały.

Jakie korki wyróżniamy na rynku?

Wyróżnia się wiele różnorodnych odmian korków zatykających. Wśród nich najpopularniejsze to korki zatykające oraz korki przepływowe. Ponadto wyróżnia się korki kontrolne, korki specjalnie przystosowane do studzienek, korki badania szczelności instalacji domowej.

Ze względu na kształt, korki zatykające przepływowe i kontrolne mogą charakteryzować się profilem okrągłym lub owalnym.

Kiedy stosuje się korki przepływowe?

Korki są stosowane w sytuacji gdy zostaje napotkany uszkodzony odcinek przewodu rurowego. Największą zaletą zastosowania korków jest brak konieczności przerwy w działaniu rurociągu.

Standardem jest użytkowanie korków podczas różnego rodzaju prac w okolicach studzienek oraz rur kanalizacyjnych. Mówiąc o różnego rodzaju pracach można mieć na myśli rutynowe sprawdzanie szczelności, prace modernizacyjne lub zamykanie studzienki.

Korki są niezbędnym elementem również  podczas niezaplanowanych prac w obrębie rur kanalizacyjnych. Do niespodziewanych prac możemy zaliczyć wypadki z udziałem niebezpiecznych substancji lub spiętrzanie wody gaśniczej.

Podsumowując, korki mają szerokie zastosowanie przy wykonywaniu prac w okoliach rurociągów. Charakteryzują się duzą odpornością na ciśnienie (1 bara ~ 10 metrów słupa wody). Ponadto mogą być używane zarówno w dużym upale jak i podczas siarczystych mrozów. Ich uniwersalność i wygoda w użytkowaniu sprawiły że są z powodzeniem wykorzystywane w kanalizacjach na całym świecie. Więcej na temat specyfikacji korków można przeczytać na: https://kanro.pl/produkt/korki-zatykajace/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne