Architekt wnętrz

Gdy planujemy i gruntowny remont mieszkania lub wprowadzamy się do nowego “gniazdka” zastanawiamy się czy warto skorzystać z usług architekta wnętrz. Naszym zdaniem zdecydowanie warto gdyż polegając na doświadczeniu specjalisty będziemy w stanie utworzyć sobie wymarzone miejsce do życia bez popełniania prostych błędów jakie zdarzają się osobom które amatorsko projektują wnętrza. Jak przygotować się do spotkania z architektem wnętrz? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim artykule. 

Przychodząc do pracowni wnętrz warto mieć w głowie wstępną wizję mieszkania może to być na przykład hasło mówiące że ma być ciepło i rodzinnie lub można powiedzieć np. że zależy nam na stylu prowansalskim, skandynawskim lub jakimkolwiek innym.  Często stosowaną praktyką jest również zebranie zdjęć lub innych projektów i podesłanie ich projektantowi. Warto zatem mieć wstępną koncepcję jeszcze przed spotkaniem, natomiast kluczowe elementy powinniśmy zostawić projektantowi gdyż zasypując projektanta swoimi pomysłami blokujemy jego kreatywność a to jest sytuacja której chcemy uniknąć. 

Kiedy szczególnie mocno polecamy wybrać się do projektanta? Naszym zdaniem studio wnętrz Poznań to dobry wybór w szczególności wtedy gdy mówimy o zaaranżowaniu wnętrza o nietypowych wymiarach. Często to co dla nas jest przeszkodą do zaaranżowania dla architekta może być prawdziwym generatorem niekonwencjonalnych pomysłów, które sprawią że nasze mieszkanie nabierze niezwykłego charakteru. 

Kolejnym przykładem kiedy pomocna jest dłoń architekta jest moment gdy planujemy zmienić układ pomieszczeń. Wszystkie przebudowy szczególnie gdy mówimy o burzeniu lub budowaniu nowych ścian są bardzo kosztowną inwestycją, którą warto przekonsultować z doświadczoną osobą.

Jednak to za co najbardziej cenimy pracę projektanta to dbałość o detale. Każdy doświadczony projektant z przyjemnością dobierze zestaw mebli, gustowne tkaniny, odpowiednie oświetlenie i drobne ozdoby.

Podsumowując możemy powiedzieć że  przysłowie “diabeł tkwi w szczegółach” nabiera wyjątkowego sensu gdy mówimy o projektowaniu wnętrz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne