Strona głównaWnętrzaJakie żaluzje są modne?

Jakie żaluzje są modne?

Dlaczego mamy na oknach żaluzje, rolety lub zasłony? Przede wszystkim do ograniczenia intensywnego światła, które wpada do mieszkania. Kolejną istotną funkcją jest zwiększenie prywatności w postaci ochrony przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Poza wyżej wymienionymi trzeba przyznać, że żaluzje rolety lub zasłony po prostu stanowią ozdobę mieszkania. W związku z czym na rynku mamy wiele modnych modeli żaluzji i rolet. W niniejszym artykule sprawdzamy, które modele żaluzji są obecnie na topie.

Drewniane i bambusowe żaluzje są na topie.

Żaluzje okienne były niezwykle popularne jeszcze w czasach PRL. Potem moda na nie zdecydowanie osłabła, tylko po to, żeby wrócić ze zdwojoną siłą. Dzisiaj spokojnie można powiedzieć, że żaluzje przeżywają prawdziwy renesans!

Które można uznać za najmodniejsze? Na pewno drewniane i bambusowe żaluzje są na topie. Jest to wprost perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które cenią naturalne piękno. Co ciekawe, drewniane żaluzje pasują do niemal wszystkich pomieszczeń niezależnie od stylu i aranżacji.

Żaluzje plisowane oraz aluminiowe – synonim nowoczesnej aranżacji okna.

Współczesne żaluzje nie są synonimem tandety, lecz wprost przeciwnie – wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niebanalnym wzornictwem. Nowoczesne modele pozwalają zamontować system automatycznej regulacji, dzięki czemu można nimi sterować zdalnie.

Z reguły do wyboru są żaluzje aluminiowe oraz żaluzje plisowane. Tak zwane plisy pozwalają na zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Całkiem nieźle sprawdzają się w aranżacjach dedykowanych dla klasycznych okien. Natomiast żaluzje aluminiowe nieco mocniej chronią przed promieniami słońca. Zdobią okna w wielu mieszkaniach w Polsce, gdyż pasują do tradycyjnie urządzonych mieszkań. Jednocześnie wprost znakomicie wpasowują się w nowoczesne aranżacje.

Podsumowując, żaluzje wróciły do łask i są obecnie bardzo modne. Prawdziwym hitem są żaluzje drewniane i bambusowe. Jednocześnie nie można zapomnieć o żaluzjach aluminiowych, które są kompromisem pomiędzy estetyką a funkcjonalnością i atrakcyjną ceną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne