Klasyczny salon to oczywiście meble wypoczynkowe, stolik kawowy i szafka na RTV umieszczona razem z telewizorem na wprost tego kącika. Marzysz o tym, aby stworzyć sobie praktyczne i komfortowe miejsce do wypoczynku, a jednocześnie nadać swojemu wnętrzu charakteru bardzo nowoczesnego? W takim razie wykorzystaj połączenie klasyki z awangardowym wzornictwem i modernistycznymi rozwiązaniami!

Jakie są najmodniejsze kolory w salonie?

Ładne jest przede wszystkim to, co podoba się Tobie i pozostałym domownikom! Warto jednak stawiać na sprawdzone i polecane rozwiązania, aby kolorystyka salonu i związany z nią charakter wnętrza nie znudziły się zbyt prędko i po kilku latach nie nadawały się do pilnej wymiany. We współczesnych wnętrzach stosuje się dwa lub maksymalnie trzy wiodące kolory. Najlepiej, aby bazą były barwy jasne: biel, beż, gołębia szarość, jasny brąz. Umieszczone w takim pomieszczeniu kolorowe akcenty mają jedynie dopełniać całości wystroju. Mogą to być na przykład musztardowe kanapy, szmaragdowe zasłony, krwistoczerwony dywanik – oczywiście nie połączone razem, lecz jako jedyny lub jeden z niewielu detali. Czarne, grafitowe lub granatowe nogi od stołów, nóżki kanap, poduszki czy wazony na komodzie mogą w ciekawy sposób przełamywać nudę. Dzięki ostrożności w doborze barw unikniesz po kilku latach wrażenia, że Twoje wnętrza są już niemodne.

Jakie meble wybrać?

Bardzo popularne są obecnie komody i witryny z podświetleniem LED, które przy zgaszonym świetle dają urokliwy blask w salonie i czasem w zupełności wystarczają do zrobienia klimatu. Warto postawić na gładkie fronty bez uchwytów – są niezwykle nowoczesne i funkcjonalne. Dobrym pomysłem jest stosowanie składanych stolików kawowych w kilku rozmiarach, tapicerowanych szerokich ław lub puf, które czasami lubią zastępować stoliki. Pufy, fotele bujane, krzesła tapicerowane o awangardowym kształcie lub fotele z funkcją relaks mogą również stanowić świetnie wypełnienie nowoczesnego salonu. Potrzebujesz więcej porad? Zajrzyj na https://www.meble.pl/poradnik/salon/, to miejsce, w którym z pewnością odnajdziesz swój własny styl urządzania salonu, do którego będziesz dążyć!

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.