Strona głównaWnętrzaDlaczego warto postawić na parapety z kamienia?

Dlaczego warto postawić na parapety z kamienia?

Jesteś na etapie wykańczania domu i zastanawiasz się jakie parapety wybrać? Drewniane, z kompozytu, z tworzywa sztucznego? Szukasz czegoś co będzie wyglądało estetycznie przez długie lata? Postaw na parapety z kamienia.

Parapety kamienne zalety i wady 

Podstawową zaletą parapetów kamiennych jest ich odporność zarówno na działanie promieni słonecznych, temperatury jak również wilgoć. Warto wybrać ten surowiec na parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Kamienny parapet nadaje pomieszczeniu elegancji. Jest łatwy do utrzymania w czystości i nie odbarwia się słońca. Pewnie każdy chociaż raz zauważył, że jasne parapety z tworzywa sztucznego potrafią zabarwić się od np. doniczki z kwiatami, a te ciemne z biegiem lat wyblaknąć. Kolejna ważna zaleta to twardość. Parapet wykonany z twardego kruszywa np. granitu nie pęknie przy przypadkowym uderzeniu. Jedyną wadą takiego rozwiązania może być cena. Jednak porównując ceny parapetów w popularnych sklepach sieciowych z parapetami kamiennymi wykonywanymi na zamówienie okazuje się, że nie tylko cena jest zbliżona, ale biorąc pod uwagę cenę kleju i docinania marketowego parapetu na własny koszt to porządny kamienny parapet na zamówienie jest tańszy. Takim przykładem są parapety z granitu z montażem Piaseczno

Możliwości kolorystyczne 

Można byłoby się obawiać, że kamień jako naturalny surowiec będzie nas ograniczał kolorystycznie. A do wyboru są dziesiątki kolorów – nawet te mniej standardowe. To od rodzaju kamienia zależy kolor naszego parapetu.

– Granit – kamień ten jest najczęściej spotkany w kolorze szarym. Gama szarości jest ogromna, od jasno szarych (niemal białych) po ciemne wpadające w czerń. Jednak granit może przybierać barwy kremowe, brązowe, beżowe, a nawet rdzawe i czerwone.

– Kwarcyt – można spotkać go w kolorach kremowych, beżowych, brązowych, żółtych, ale też co ciekawe znajdziemy kwarcyt niebieski, czerwony, a nawet biały.

– Marmur – piękny kamień z widocznymi żyłkami. Najbardziej znany marmur jest czarny oraz biały, ale popularność zyskuje: błękitny, czerwony, zielony i złoty.

– Trawertyn – może mieć kolory: beżowy, kość słoniowa, jasno żółty, jasne brązy, a nawet beżowo-różowy.

Parapety z marmuru Warszawa, jak również inne doświadczone w obróbce kamienia firmy pomogą wybrać kamień dopasowany do potrzeb i stylu wnętrza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne