Jesteś na etapie wykańczania domu i zastanawiasz się jakie parapety wybrać? Drewniane, z kompozytu, z tworzywa sztucznego? Szukasz czegoś co będzie wyglądało estetycznie przez długie lata? Postaw na parapety z kamienia.

Parapety kamienne zalety i wady 

Podstawową zaletą parapetów kamiennych jest ich odporność zarówno na działanie promieni słonecznych, temperatury jak również wilgoć. Warto wybrać ten surowiec na parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Kamienny parapet nadaje pomieszczeniu elegancji. Jest łatwy do utrzymania w czystości i nie odbarwia się słońca. Pewnie każdy chociaż raz zauważył, że jasne parapety z tworzywa sztucznego potrafią zabarwić się od np. doniczki z kwiatami, a te ciemne z biegiem lat wyblaknąć. Kolejna ważna zaleta to twardość. Parapet wykonany z twardego kruszywa np. granitu nie pęknie przy przypadkowym uderzeniu. Jedyną wadą takiego rozwiązania może być cena. Jednak porównując ceny parapetów w popularnych sklepach sieciowych z parapetami kamiennymi wykonywanymi na zamówienie okazuje się, że nie tylko cena jest zbliżona, ale biorąc pod uwagę cenę kleju i docinania marketowego parapetu na własny koszt to porządny kamienny parapet na zamówienie jest tańszy. Takim przykładem są parapety z granitu z montażem Piaseczno

Możliwości kolorystyczne 

Można byłoby się obawiać, że kamień jako naturalny surowiec będzie nas ograniczał kolorystycznie. A do wyboru są dziesiątki kolorów – nawet te mniej standardowe. To od rodzaju kamienia zależy kolor naszego parapetu.

– Granit – kamień ten jest najczęściej spotkany w kolorze szarym. Gama szarości jest ogromna, od jasno szarych (niemal białych) po ciemne wpadające w czerń. Jednak granit może przybierać barwy kremowe, brązowe, beżowe, a nawet rdzawe i czerwone.

– Kwarcyt – można spotkać go w kolorach kremowych, beżowych, brązowych, żółtych, ale też co ciekawe znajdziemy kwarcyt niebieski, czerwony, a nawet biały.

– Marmur – piękny kamień z widocznymi żyłkami. Najbardziej znany marmur jest czarny oraz biały, ale popularność zyskuje: błękitny, czerwony, zielony i złoty.

– Trawertyn – może mieć kolory: beżowy, kość słoniowa, jasno żółty, jasne brązy, a nawet beżowo-różowy.

Parapety z marmuru Warszawa, jak również inne doświadczone w obróbce kamienia firmy pomogą wybrać kamień dopasowany do potrzeb i stylu wnętrza.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.