Strona głównaBudownictwoPosadzka epoksydowa w biurze

Posadzka epoksydowa w biurze

Nowocześnie urządzone i schludne biuro to wizytówka każdej firmy. Projektowanie powierzchni biurowych prześcigają się w pomysłach, aby połączyć funkcjonalność, trwałość i niebanalny wygląd. Dlatego coraz chętniej stosują posadzki epoksydowe.

Podłogi tego typu to rozwiązanie zapewniające doskonałe warunki pracy i obsługi klientów. I jednocześnie rozwiązanie rozsądne kosztowo. Dlaczego warto zainwestować w posadzki z żywicy?

Wytrzymałość posadzki epoksydowej

Stosowane w biurach posadzki muszą być trwałe. Są bowiem narażone na bardzo trudne warunki – duży ruch pracowników i przesuwanie mebli. Dlatego właśnie posadzki epoksydowe doskonale nadają się zarówno do biur, w których pracuje wielu pracowników jak i do tych, które połączone są np. w powierzchniami magazynowymi lub obiektami produkcyjnymi. Są dużo bardziej wytrzymałe od tradycyjnych wykładzin dywanowych lub podłóg drewnianych. I dużo tańsze niż podłogi kamienne lub wykonane z płytek ceramicznych.

Niebanalny wygląd posadzek epoksydowych

Stosowanie posadzek epoksydowych jest ważne także ze względów wizualnych. Podłogi wykonane z tego materiału mogą mieć dowolne kolory. Można na nich malować logotypy lub inne wzory. Wreszcie można wykorzystywać systemy z piaskami kwarcowymi lub innymi dodatkami, które zapewnią wyjątkowy wygląd.

Nowoczesne posadzki żywiczne wcale nie muszą wyglądać jak podłoża stosowane w magazynach lub na parkingach podziemnych. Mogą nadawać wnętrzom klasyczny, ciepły i elegancki wystrój. A do tego mają szereg innych zalet.

Łatwość utrzymania posadzki epoksydowej

Posadzki epoksydowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Nie są im straszne ani rozlane napoje ani błoto przyniesione z zewnątrz. Ich czyszczenie nie jest specjalnie pracochłonne, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i wyszukanych preparatów. W związku z tym podłogi mogą ciągle lśnić czystością. I to przy niewielkich kosztach dla firmy.

Ważną zaletą posadzek epoksydowych jest to, że są to podłogi hipoalergiczne. W odróżnieniu od tradycyjnych wykładzin na posadzkach tego typu nie gromadzą się bakterie, roztocza, drobnoustroje chorobotwórcze i alergeny. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne zarówno dla pracowników jak i gości biura. Ich stosowanie minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, co również powoduje poważne oszczędności.

Podsumowanie

Posadzka epoksydowa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej nowoczesnej powierzchni biurowej. Piękny wygląd, trwałość, łatwość utrzymania i niewysokie koszty to zalety, które doceniają nawet najbardziej wymagające firmy.

Co ważne – aplikacja posadzki epoksydowej nie jest specjalnie kosztowna, dzięki czemu jest to rozwiązanie mieszczące się w budżecie każdego inwestora. Jeszcze większe oszczędności przynosi ich eksploatacja. Posadzki z żywicy epoksydowej należą bowiem do najtańszych w utrzymaniu typów podłoży.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne