Nowocześnie urządzone i schludne biuro to wizytówka każdej firmy. Projektowanie powierzchni biurowych prześcigają się w pomysłach, aby połączyć funkcjonalność, trwałość i niebanalny wygląd. Dlatego coraz chętniej stosują posadzki epoksydowe.

Podłogi tego typu to rozwiązanie zapewniające doskonałe warunki pracy i obsługi klientów. I jednocześnie rozwiązanie rozsądne kosztowo. Dlaczego warto zainwestować w posadzki z żywicy?

Wytrzymałość posadzki epoksydowej

Stosowane w biurach posadzki muszą być trwałe. Są bowiem narażone na bardzo trudne warunki – duży ruch pracowników i przesuwanie mebli. Dlatego właśnie posadzki epoksydowe doskonale nadają się zarówno do biur, w których pracuje wielu pracowników jak i do tych, które połączone są np. w powierzchniami magazynowymi lub obiektami produkcyjnymi. Są dużo bardziej wytrzymałe od tradycyjnych wykładzin dywanowych lub podłóg drewnianych. I dużo tańsze niż podłogi kamienne lub wykonane z płytek ceramicznych.

Niebanalny wygląd posadzek epoksydowych

Stosowanie posadzek epoksydowych jest ważne także ze względów wizualnych. Podłogi wykonane z tego materiału mogą mieć dowolne kolory. Można na nich malować logotypy lub inne wzory. Wreszcie można wykorzystywać systemy z piaskami kwarcowymi lub innymi dodatkami, które zapewnią wyjątkowy wygląd.

Nowoczesne posadzki żywiczne wcale nie muszą wyglądać jak podłoża stosowane w magazynach lub na parkingach podziemnych. Mogą nadawać wnętrzom klasyczny, ciepły i elegancki wystrój. A do tego mają szereg innych zalet.

Łatwość utrzymania posadzki epoksydowej

Posadzki epoksydowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Nie są im straszne ani rozlane napoje ani błoto przyniesione z zewnątrz. Ich czyszczenie nie jest specjalnie pracochłonne, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i wyszukanych preparatów. W związku z tym podłogi mogą ciągle lśnić czystością. I to przy niewielkich kosztach dla firmy.

Ważną zaletą posadzek epoksydowych jest to, że są to podłogi hipoalergiczne. W odróżnieniu od tradycyjnych wykładzin na posadzkach tego typu nie gromadzą się bakterie, roztocza, drobnoustroje chorobotwórcze i alergeny. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne zarówno dla pracowników jak i gości biura. Ich stosowanie minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, co również powoduje poważne oszczędności.

Podsumowanie

Posadzka epoksydowa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej nowoczesnej powierzchni biurowej. Piękny wygląd, trwałość, łatwość utrzymania i niewysokie koszty to zalety, które doceniają nawet najbardziej wymagające firmy.

Co ważne – aplikacja posadzki epoksydowej nie jest specjalnie kosztowna, dzięki czemu jest to rozwiązanie mieszczące się w budżecie każdego inwestora. Jeszcze większe oszczędności przynosi ich eksploatacja. Posadzki z żywicy epoksydowej należą bowiem do najtańszych w utrzymaniu typów podłoży.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.