Strona głównaWnętrzaAranżacja kuchni – na jakie kafelki kuchenne się zdecydować?

Aranżacja kuchni – na jakie kafelki kuchenne się zdecydować?

Wybieranie kafelków kuchennych to zdecydowanie czynność czasochłonna. Większość osób kochających gotować, lecz nie tylko, ma w głowie plan na swoją wymarzoną kuchnię. Jednak dopasowanie wszystkich elementów tak, aby tworzyły estetyczną i funkcjonalną całość wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać – szczególnie, jeśli robimy to na własną rękę. Warto dobrze przemyśleć cały projekt i uwzględnić w nim zasady kuchennej ergonomii. O czym należy więc pamiętać?

Odpowiednie kafelki kuchenne to podstawa

Kafelki kuchenne to jedna z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć. Zanim jednak przyprawimy się o kolorystyczno-wzorzysty zawrót głowy przeglądając oferty producentów ceramiki, musimy skrupulatnie zaplanować podział pomieszczenia. Kuchnia to specyficzne miejsce, które dzieli się na konkretne strefy:

  • Przechowywania
  • Przygotowywania
  • Gotowania
  • Zmywania

Z powyższymi strefami wiążą się fundamentalne zasady związane z ustawieniem mebli i sprzętów, o których nie powinno się zapominać planując urządzanie przestrzeni. W przypadku kuchni nadrzędna jest tzw. reguła ergonomicznego trójkąta, która obrazuje umiejscowienie trzech głównych elementów kuchennych, tj. kuchenki, lodówki i zmywaka. Ich ulokowanie według planu wierzchołków trójkąta przyczyni się do zwiększenia komfortu użytkowania kuchni oraz zmniejszenia pokonywanych odległości w trakcie przygotowywania jedzenia.

Wybór kafelków kuchennych

Ze względu na fakt, iż w kuchni zarówno podłoga jak i ściany są narażone na działanie różnorodnych czynników, to najważniejszymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę w przypadku wyboru kafelków kuchennych są: nasiąkliwość, ścieralność, klasę jakości oraz antypoślizgowość. Królująca wśród trendów kuchennych ceramika jest niezwykle użyteczna ze względu na surowce, z jakich jest wykonana – takie kafelki nie wymagają specjalnego traktowania, łatwo je utrzymać w czystości i przez wiele lat są w stanie pozostać w niezmienionym stanie (https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html). Zaletą są także ich walory estetyczne – mnogość wzorów i kolorów dostępnych obecnie na rynku pozwala na stworzenie klimatycznego miejsca w totalnie dowolnym stylu. Nic więc dziwnego, że ceramiczne kafelki kuchenne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością a ich użytkownicy – satysfakcją z dokonanego wyboru.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne