Wybieranie kafelków kuchennych to zdecydowanie czynność czasochłonna. Większość osób kochających gotować, lecz nie tylko, ma w głowie plan na swoją wymarzoną kuchnię. Jednak dopasowanie wszystkich elementów tak, aby tworzyły estetyczną i funkcjonalną całość wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać – szczególnie, jeśli robimy to na własną rękę. Warto dobrze przemyśleć cały projekt i uwzględnić w nim zasady kuchennej ergonomii. O czym należy więc pamiętać?

Odpowiednie kafelki kuchenne to podstawa

Kafelki kuchenne to jedna z pierwszych rzeczy, o których należy pomyśleć. Zanim jednak przyprawimy się o kolorystyczno-wzorzysty zawrót głowy przeglądając oferty producentów ceramiki, musimy skrupulatnie zaplanować podział pomieszczenia. Kuchnia to specyficzne miejsce, które dzieli się na konkretne strefy:

  • Przechowywania
  • Przygotowywania
  • Gotowania
  • Zmywania

Z powyższymi strefami wiążą się fundamentalne zasady związane z ustawieniem mebli i sprzętów, o których nie powinno się zapominać planując urządzanie przestrzeni. W przypadku kuchni nadrzędna jest tzw. reguła ergonomicznego trójkąta, która obrazuje umiejscowienie trzech głównych elementów kuchennych, tj. kuchenki, lodówki i zmywaka. Ich ulokowanie według planu wierzchołków trójkąta przyczyni się do zwiększenia komfortu użytkowania kuchni oraz zmniejszenia pokonywanych odległości w trakcie przygotowywania jedzenia.

Wybór kafelków kuchennych

Ze względu na fakt, iż w kuchni zarówno podłoga jak i ściany są narażone na działanie różnorodnych czynników, to najważniejszymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę w przypadku wyboru kafelków kuchennych są: nasiąkliwość, ścieralność, klasę jakości oraz antypoślizgowość. Królująca wśród trendów kuchennych ceramika jest niezwykle użyteczna ze względu na surowce, z jakich jest wykonana – takie kafelki nie wymagają specjalnego traktowania, łatwo je utrzymać w czystości i przez wiele lat są w stanie pozostać w niezmienionym stanie (https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html). Zaletą są także ich walory estetyczne – mnogość wzorów i kolorów dostępnych obecnie na rynku pozwala na stworzenie klimatycznego miejsca w totalnie dowolnym stylu. Nic więc dziwnego, że ceramiczne kafelki kuchenne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością a ich użytkownicy – satysfakcją z dokonanego wyboru.

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.