Strona głównaMebleRodzaje mebli metalowych i ich zastosowanie

Rodzaje mebli metalowych i ich zastosowanie

Meble metalowe są bardzo często spotykane zarówno w budynkach użyteczności publicznej, w zakładach pracy, zakładach przemysłowych, na hurtowniach, w gabinetach medycznych, a także w domach. Także ilość dostępnych wariantów w https://www.wyposazeniegaudia.pl takich właśnie mebli sprawia, że można w łatwy sposób dopasować je do potrzeb tak, aby były naprawdę funkcjonalne i praktyczne.

Gdzie możemy spotkać meble metalowe i jakie są ich rodzaje?

W zależności od przeznaczenia takiego mebla można wybrać różnego rodzaju szafy i szafki dostosowane do potrzeb.

Popularnymi meblami metalowymi są te, które pomagają w przechowywaniu różnego rodzaju akt, dokumentów, teczek i segregatorów. Do tego celu sprawdzają się metalowe szafy. Przykładem takiego właśnie mebla jest model szafy dwuskrzydłowej, która może być zamykana na klucz. Alternatywnym rozwiązaniem jest metalowa szafa z drzwiami przesuwnymi. Wewnątrz mebla najczęściej znajdują się półki, które ułatwiają organizację przestrzeni. W przypadku tak zabudowanego mebla nie widać zawartości oraz wyposażenia szafy.

Kolejnym meblem idealnym pod książki i dokumenty jest otwarty regał metalowy z obszernymi półkami. Meblem nieco mniejszym może być natomiast metalowa komoda, na przykład taka, w której wygodnie przechowuje się akta z głębokimi szufladami od dołu do góry. Szafy kartotekowe posiadają tak wiele różnych wielkości, że z łatwością można je dopasować do posiadanej przestrzeni. Sprawdzają się one zarówno w warunkach domowych jako miejsce do przechowywania, w domowym biurze, jak i w dużych biurach, w księgowości oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest archiwizacja dokumentów.

Meble metalowe coraz częściej można także spotkać w domach. Jeśli tylko lubimy stylistykę skandynawską, industrialną, nowoczesną lub minimalistyczną, metalowa szafka w jakimś ciekawym kolorze z pewnością podkreśli charakter urządzanego wnętrza. W pokoju dziennym może się sprawdzić niewielka, metalowa komoda na nóżkach, podzielona na pół, z zamykanymi drzwiczkami. Podobna do niej, dość wąska i niska komoda z powodzeniem będzie mogła pełnić funkcję szafki rtv pod telewizor. Niewielka szafka kartotekowa może być umieszczona w domowym biurze, ale może też zostać zaaranżowana jako mebel do domowej biblioteczki w nowoczesnym stylu. W końcu, metalowe ławki sprawdzą się idealnie w przedpokoju, gdzie wygodnie będzie na nich przysiąść zdejmując i zakładając buty. Ciekawym rozwiązaniem są też szafy metalowe ze sporą ilością przeszkleń ze szkła hartowanego. To może być witrynka z drzwiczkami wyposażonymi w szklane elementy, a nawet szklane półki z podświetleniem. Mebel ten będzie się pięknie prezentował w pokoju dziennym.

Meble metalowe bardzo często możemy spotkać wszędzie tam, gdzie konieczna jest aranżacja szatni z szafkami ustawionymi w rzędach i zamykanymi na klucz. Bardzo często takie właśnie rozwiązanie można spotkać na siłowni, na basenie, ale i na szatniach pracowniczych różnego rodzaju zakładów pracy.

Szafy metalowe z przeszkleniami bardzo często można spotkać w szpitalach, a także w gabinetach lekarskich. Sprawdzają się tam one ze względu na swój formalny charakter, dużą wytrzymałość i wyjątkową łatwość w utrzymaniu w czystości. Można w nich przechowywać lekarstwa, ale i różnego rodzaju opatrunki.

Meble metalowe bardzo często są też wybierane jako wyposażenie tarasów, altan oraz szeroko pojętej architektury ogrodowej. Przede wszystkim dzieje się tak z tego względu, że są one wyjątkowo odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Pokryte farbą antykorozyjną mogą skutecznie opierać się wilgoci przez lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne