Strona głównaBudownictwoŁyżki przesiewające do koparek

Łyżki przesiewające do koparek

Koparka to w każdej firmie budowlanej bardzo dobre i pożyteczne narzędzie. Niemniej jednak, poza jej podstawową funkcjonalnością, możemy przy zastosowaniu dodatkowego wyposażenia, znacznie poszerzyć zakres jej zastosowania. Jednym z takich elementów łyżki przesiewające. Są to zmodyfikowane klasyczne łyżki do koparek, które pozwalają na skuteczne przesiewanie różnorodnych materiałów. Od humusu począwszy a na odpadach skończywszy. Są one regulowane co pozwala na osiągnięcie różnej grubości materiału wyjściowego. Poza tym, łyżki przesiewające realizują dodatkowo proces rozdrabniania materiału wsadowego. Można wiec powiedzieć, iż jest to urządzenie, które w wyjątkowo sporym zakresie poszerza możliwości eksploatacyjne klasycznej koparki. <m>

Czy łyżki przesiewające mogą sortować odpady?

Oczywiście, łyżki przesiewające sprawdzają się także w zakresie sortowania odpadów. Dzięki ich wykorzystaniu na sortowni odpadów, można wstępnie oddzielić odpady twardsze i grubsze od drobnicy, przeznaczonej do dalszego sortowania i ewentualnie spalania. Oczywiście w tym zakresie, w pierwszej kolejności łyżki przesiewające należy starannie dopasować do zakresu realizowanych zadań. W przypadku odpadów także trzeba będzie je dostosować i wyregulować, aby osiągać maksymalnie dobre efekty. Odpowiednio ustawiona łyżka do śmieci będzie skutecznie zapewniać prawidłowy poziom segregacji odpadów wraz z ich rozdrabnianiem.

Łyżki przesiewające do humusu.

Najbardziej popularne są obecnie łyżki przesiewające do humusu. Są one wyposażone w gwiazdki z poliuretanu, zamontowane na odpowiednich wałkach. Wypełniają całe dno i tylną część łyżki. Są tak ustawione iż zachodzą wzajemnie na siebie, co poza rozdrabnianiem materiału wsadowego zapewnia także skuteczne samooczyszczenie zębów. Wykorzystywana w tym zakresie łyżka przesiewająca będzie wyjątkowo skutecznie zapewniać możliwość sortowania humusu z jego jednoczesnym rozdrobnieniem. Następnie, humus taki jest idealnym materiałem do wyrównywania terenów zielonych, przydomowych ogrodów, obejścia, czy też obsypywania podjazdów garażowych. Wykorzystuje się go także na wszelkiego rodzaju nasypach budowlanych, wzdłuż nowo budowanych dróg i autostrad.

Czy wato inwestować w łyżkę do przesiewania humusu?

To oczywiście będzie uzależnione od tego, czy dane przedsiębiorstwo będzie tego typu sprzętu potrzebować. Nie każda firma budowlana musi bowiem od razu potrzebować każdego dodatkowego sprzętu do koparki. Niemniej jednak w przypadku firm zajmujących się budową domów jednorodzinnych, łyżki przesiewające do koparek będą z całą pewnością dobrą inwestycją. To właśnie w przypadku budowy domów jednorodzinnych najczęściej potrzeba zadbać o starannie oczyszczony i rozdrobniony humus, aby trawnik ogrodowy był estetyczny i łatwy w pielęgnacji.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż łyżki przesiewające do koparek, to bardzo dobra inwestycja. Poszerza ona zakres zastosowania posiadanej koparki. Może także przyczynić się do pozyskiwania nowych, innych niż do tej pory zleceń. Z całą pewnością jest to inwestycja, która powinna stosunkowo szybko się zwrócić.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne