Strona głównaUncategorizedJeden prusak w mieszkaniu, co robić?

Jeden prusak w mieszkaniu, co robić?

Wystarczy jeden prusak w mieszkaniu, aby wywołać zdenerwowanie wśród domowników. Trzeba pamiętać, że żyją one w koloniach, jeśli nie zauważono  więcej osobników, nie oznacza to, że ich tam nie ma. Zabicie jednego owada nie rozwiąże problemu. Lepiej się upewnić, jaki szkodnik biega po kuchni. Prusak osiąga rozmiar do 15 mm, ma brązowy kolor, dwa znamiona na grzbiecie oraz długie czułki. Dzięki temu, że ich odnóża wyposażone są w przywry i włoski potrafi wspinać się nawet po gładkiej powierzchni. To owady bardzo szybo rozmnażające się i trzeba mieć to na uwadze. Samodzielna walka z tymi szkodnikami przynosi mierne rezultaty, dlatego lepiej jest poszukać specjalistycznej firmy, która, na co dzień zajmuje się eliminowaniem owadów z domów.

Jak usunąć prusaki z mieszkania?

Prusak to niebezpieczny dla człowieka owad, ponieważ znajduje się na nim aż 80 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Kontakt z nimi, ich wydzielinami, może spowodować u człowieka zatrucie pokarmowe, gruźlicę, cholerę, dżumę. To nie koniec na ich ciele znajdują się również pierwotniaki, grzyby i wirusy, potwierdzono, że mogą zarazić rotawirusami. Osoby z alergiami są najbardziej zagrożone, ponieważ owady te mogą uczulać.

Wiele osób poszukuje w sklepach środków chemicznych do zwalczania prusaków. Ważną informacją, jest to, że te owady szybko uodparniają się na działanie takich preparatów, ponadto trudno całą populację usunąć za pomocą takich metod. Po za tym, owady przenoszą się do sąsiadów i zagnieżdżają się w kolejnych mieszkaniach, co wymaga współpracy między ludźmi i zorganizowanie profesjonalnej dezynsekcji.

Taki proces może wykonać tylko firma DDD zajmując się odrobaczaniem nie tylko mieszkań, ale całego bloku, czyli korytarzy, klatki schodowej, piwnicy. Tylko kompleksowe zwalczanie prusaków pozwoli doszczętnie pozbyć się problemu. Firmy stosują żelowanie, opryskiwanie, zamgławianie ULV. Żel nie posiada zapachu i jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych, dlatego nie trzeba specjalnie przygotowywać mieszkania do wykonania tego zabiegu. Jednak nie zależnie od wybranej metody, przed przejściem do zabiegu, specjaliści przekażą wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowania mieszkania oraz samego przebiegu dezynsekcji.

Więcej informacji na temat prusaków na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne