Strona głównaUncategorizedJakie są popularne rodzaje środków chwastobójczych

Jakie są popularne rodzaje środków chwastobójczych

Obecnie do niszczenia chwastów w plonach stosuje się różnorodne rodzaje herbicydów o różnym sposobie działania.

Herbicydy będące regulatorami wzrostu zaburzają prawidłową równowagę hormonalną, która reguluje procesy życiowe roślin, takie jak podział komórek, powiększanie komórek, synteza białek i oddychanie. Dlatego ta grupa herbicydów jest czasami nazywana herbicydami hormonalnymi. Tego rodzaju herbicydy są szeroko stosowane do zwalczania chwastów szerokolistnych w uprawach traw, takich jak pszenica, kukurydza, sorgo, pasze i trawy darniowe.

W jaki sposób herbicydy zwalczają chwasty w burakach

Inhibitory fotosyntezy to herbicydy, które hamują fotosyntezę, proces, w którym wszystkie zielone rośliny przekształcają energię światła słonecznego w cukry. Inhibitory fotosyntezy są herbicydami stosowanymi głównie do zwalczania chwastów szerokolistnych, ale w pewnym stopniu kontrolują również trawy jednoroczne. Herbicydy zaliczane do inhibitorów pigmentu niszczą zielony pigment, czyli chlorofil, w tkance liścia. Chlorofil jest niezbędny do fotosyntezy, a bez tego rośliny umierają. Te herbicydy są często opisywane jako herbicydy wybielające, ponieważ powodują, że nowe liście stają się żółte lub białe.Niektóre herbicydy, jak inhibitory wzrostu, działają na sadzonki chwastów krótko po wykiełkowaniu lub przed pojawieniem się sadzonek. Te herbicydy działają pod glebą, więc ich działanie jest rzadko widoczne od razu. Te herbicydy można podzielić na dwie grupy, a mianowicie inhibitory korzeni i inhibitory pędów. Inhibitory korzeni to herbicydy, które przerywają podział komórek, co hamuje wzrost korzeni w sadzonkach chwastów. Rośliny giną, ponieważ nie mogą pobierać wystarczającej ilości wody i składników odżywczych do podtrzymania wzrostu. Inhibitory wzrostu pędów siewek działają również na świeżo wykiełkowane nasiona chwastów. Są wchłaniane przez pędy siewek traw i korzenie roślin szerokolistnych i zakłócają wzrost komórek.Jeśli chodzi o zwalczanie chwastów w burakach, należy jak najwcześniej wybrać odpowiednią metodę usuwania niepożądanych roślin z pola, aby nie zakłócały one wzrostu plonów. Jeśli zbiory nie będą wysokiej jakości i małe, rolnik nie zarobi odpowiedniej sumy, aby uprawa była dla niego opłacalna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne