Strona głównaBudownictwoJak porównywać kredyty hipoteczne?

Jak porównywać kredyty hipoteczne?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nieruchomości i planujesz wspomagać się kredytem hipotecznym to z pewnością czeka Ciebie konieczność porównania ofert kredytowych. Jest to bardzo ważne gdyż oferty banków mogą się znacząco od siebie różnic. Poza oprocentowaniem istotnych jest także kilka innych elementów charakteryzujących określoną ofertę. Na jakie elementy warto zwrócić oraz w jaki sposób porównywać kredyty hipoteczne? Poniżej w 5 prostych punktach opisujemy najważniejsze elementy przy zawieraniu umów kredytowych.

Zdolność kredytowa

Aby kredyt został przyznany musimy posiadać zdolność kredytową. Jak się okazuje zdolność może znacznie się różnić w zależności od wybranej oferty. Warto mieć na uwadze że niektóre banki biorą pod uwagę różne źródła dochodu. Często znacznie trudniej uzyskać wysoką zdolność prowadząc działalność gospodarczą jednak również w tym aspekcie banki prezentują różne podejście. Jeśli mamy problem z uzyskaniem odpowiedniej zdolności zdecydowanie warto przejrzeć co najmniej kilka ofert.

Prowizja

Zależnie od oferty kredytowej prowizja może znacznie się różnić. Wiele ofert nie zawiera prowizji, natomiast w przypadku niektórych prowizja może sięgnąć nawet kilku procent wartości kredytu.

Marża

Jak powszechnie wiadomo marża to główny czynnik decydujący o wartości kredytu. Najniższe marże nie przekraczają 2%, natomiast w przypadku droższych ofert marża może osiągnąć kilkukrotnie wyższą wartość.

Wkład własny

Obecnie każdy kredyt hipoteczny musi być wspomagany wkładem własnym. Wysokość wymaganego wkładu własnego różni się w zależności od oferty. Jeśli więc nie mamy zbyt dużego zapasu gotówki na start to z pewnością ten element jest ważnym czynnikiem przy wyborze oferty kredytowej.

Dodatkowe warunki

Jak się okazuje wybierając kredyt poza kwestiami typowo finansowymi wpływającymi na RRSO, istotne są także dodatkowe warunki. Wśród nich można wyróżnić wakacje kredytowe (możliwość uzyskania przerwy w płaceniu rat), wydłużony okres kredytowania, możliwość spłaty bez dodatkowej prowizji.

Aby porównać oferty różnych banków polecamy skorzystać z rozwiązania jakim jest ranking kredyty hipoteczne

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne