Strona głównaBudownictwoDachówki cementowe - postaw na tradycję i solidność!

Dachówki cementowe – postaw na tradycję i solidność!

Jesteśmy już na ostatniej prostej! Pozostało tylko położenie dachu, a nasz dom będzie już gotowy, a my będziemy mogli zająć się jego urządzaniem. Pozostał jednak jeszcze jeden aspekt – konieczność wyboru odpowiedniego rodzaju dachówki, która będzie go pokrywała. Na szczęście nasz wybór ogranicza się współcześnie praktycznie do dwóch najpopularniejszych opcji, na które składa się dachówka cementowa i dachówka ceramiczna. Choć obie wydają się bardzo rozsądnym wyborem, my zamierzamy się skupić na tej pierwszej.

Dachówka cementowa – dlaczego warto?

Główną zaletą płynącą ze stosowania dachówki cementowej jest bezpieczeństwo i trwałość, których gwarantem jest fakt, że ten rodzaj dachówki jest jednym z najdłużej stosowanych na świecie. Proces jej powstawania jest tak dopracowany, że naprawdę można powierzyć jej ochronę własnego domostwa. Dachówka tego typu cechuje się również olbrzymią szczelnością, wynikającą również z tego, że dzięki specjalnej powłoce nie przepuszcza ona wody, sprawiając, że spływa on do rynien. Ta sama powłoka dba o to, żeby na dachówce nie rosły żadne mchy i tego typu rośliny, będące prawdziwą zmorą właścicieli domów.

Dachówki cementowe przewyższają rozmiarem ich ceramiczne odpowiedniki. Również z tego względu, ale też przez materiały składające się na nie, są tańszą ich alternatywą i doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które cenią sobie każdy grosz, ale nie chcą tracić nic na jakości tak ważnego elementu domu.

Czy dachówka cementowa jest trwała?

Najlepszą rzeczą, jaką jesteśmy w stanie zrobić, aby określić trwałość wybranej przez nas dachówki jest przejechanie się po mieście w poszukiwaniu starszych budynków – to właśnie one są najbardziej wymiernym wyznacznikiem tego, jak dany jej rodzaj radzi sobie z upływającym czasem. Można wtedy zauważyć, że dachówka ceramiczna bardziej porasta mchem, ale mimo wszystko dobrze wygląda. Dachówka cementowa z kolei, ze względu na swoją długowieczność, zachowuje niemal ten sam wygląd, a przy odpowiedniej renowacji można nawet przywrócić ten z samego początku.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne